Avira Personal Free czy ESET Smart Seciurity

Witam

Mam do was jedno pytanie: Otóż dziś kupiłem z jedną taką gazetą płytę z antywirusem ESET Smart Seciurity. I tu moje pytanie czy warto instalować ten program, czy pozostać przy darmowej Avirze. Jak ten ESET wypada w najnowszych testach ?

Proszę o pomoc w wyborze pomiędzy tymi dwoma antywirusami.

Pozdrawiam !

Trochę zależy do jakiego systemu. Do Windows’a XP Eset SS bardzo dobry. Z Avirą nieporównywalny ze względu na bogatsze wyposażenie. Światowe opinie użytkowników widać, m.in. tutaj: http://internet-security-suite-review.t … views.com/

Poraj , a jaki jest sens porównywania darmowego antywirusa z płatnym?

Ja zostałbym przy Avirze - może to się wydawać śmieszne, ale korzystam już z tego programu jak jeszcze była strona avira-polska i nie wyobrażam sobie innego programu, płatna wersja Aviry jest zdecydowanie lepsza od ESETA.

Bo ja wiem. ESET jest dobry, ale Avira aż tak nie odstaje. Pamiętajmy, że bardzo wiele zależy od użytkownika - nawet najlepszy i najdroższy antywirus nie zastąpi zdrowego rozsądku. Także nie wchodzić byle gdzie i nie ściągać byle czego, a nie będzie tak źle. Ja sam korzystam z darmowej Aviry, do tego Malwarebytes Anti-Malware oraz HouseCall i jest git. Przetestować możesz, ale ja sam nie rozumiem tracenia kasy na płatne licencje, skoro za darmo możemy zabezpieczyć się wcale nie najgorzej.