Avira Personal Free czy ESET Smart Seciurity

(system) #1

Witam

Mam do was jedno pytanie: Otóż dziś kupiłem z jedną taką gazetą płytę z antywirusem ESET Smart Seciurity. I tu moje pytanie czy warto instalować ten program, czy pozostać przy darmowej Avirze. Jak ten ESET wypada w najnowszych testach ?

Proszę o pomoc w wyborze pomiędzy tymi dwoma antywirusami.

Pozdrawiam !

(system) #2

Trochę zależy do jakiego systemu. Do Windows'a XP Eset SS bardzo dobry. Z Avirą nieporównywalny ze względu na bogatsze wyposażenie. Światowe opinie użytkowników widać, m.in. tutaj: http://internet-security-suite-review.t ... views.com/

(Lost World) #3

Poraj , a jaki jest sens porównywania darmowego antywirusa z płatnym?

Ja zostałbym przy Avirze - może to się wydawać śmieszne, ale korzystam już z tego programu jak jeszcze była strona avira-polska i nie wyobrażam sobie innego programu, płatna wersja Aviry jest zdecydowanie lepsza od ESETA.

(Freeq52) #4

Bo ja wiem. ESET jest dobry, ale Avira aż tak nie odstaje. Pamiętajmy, że bardzo wiele zależy od użytkownika - nawet najlepszy i najdroższy antywirus nie zastąpi zdrowego rozsądku. Także nie wchodzić byle gdzie i nie ściągać byle czego, a nie będzie tak źle. Ja sam korzystam z darmowej Aviry, do tego Malwarebytes Anti-Malware oraz HouseCall i jest git. Przetestować możesz, ale ja sam nie rozumiem tracenia kasy na płatne licencje, skoro za darmo możemy zabezpieczyć się wcale nie najgorzej.