AVK Antivirus 2009 - wystarczy do ochrony przed wirusami?

Cześć, zainstalowałem AVK Antiwirus 2009 (G Data) i teraz mam pytanie, czy to wystarczy mi do skutecznej ochrony przed wirusami. Wykrywanie ten program ma na poziomie 99,8%, więc byłbym raczej spokojny. Dodatkowo mam zainstalowany Comodo Firewall.

Jak uważacie, dokoptować jeszcze jakieś programy do tego zestawu, np. Ad-aware, Malwarebytes Antimalware, itp?

Z góry dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam

.

AVG + Comodo to już dobry pakiet zabezpieczający. Ja do tego proponowałbym przynajmniej raz w miesiącu użyć:

-super antispyware

-malwarebytes anti malware.

Reszta to już tylko unikanie niebezpiecznych miejsc w sieci, zwykle z nielegalnymi treściami, p2p itp. :slight_smile:

Najskuteczniejszą ochroną jest zawsze rozsądne używanie komputera i nie używanie programów z nieznanego źródła. Bez tego żaden program zabezpieczający nie pomoże :stuck_out_tongue:

Sam program zapewnia podstawową ochronę, także przed spyware, powinien wystarczyć. Ewentualnie można go uzupełnić skanerem online, by upewnić się co do poprawności wykrywania - każdy program antywirusowy czasem błędnie coś wykryje.

Zostaje jeszcze nie używanie IE, aktualizacja Adobe Readera, Flasha, Javy i QuickTime (i innych wtyczek do odtwarzania multimediów w przeglądarce, np. RealPlayer, DivX Web Player). Niezbyt rozsądne jest rownież bezpośrednie podłączanie komputera do internetu - ja używam routera z firewallem + wbudowany firewall Windowsa + Opera i od lat żaden robak się nie przyplątał, cisza i spokój. Ale jak podłączyłem komputer bezpośrednio do internetu i miał udostępniony folder to antywirus zwariował, non stop coś próbowało się przyplątać. A przecież sporo programów coś udostępnia, nawet odtwarzacze muzyki i programy nagrywające płyty (działają pomiędzy komputerami w sieci lokalnej). Przy podłączeniu bezpośrednio z internetem muszą być zamknięte wszystkie porty przychodzące w firewallu.

Sebos_krk , ja mam AVK, a nie AVG :smiley: Na końcu “K” jak Kraków

Co do rozsądnego korzystania z komputera i internetu to unikam wszelkich “wpadek”, ale i tak, jak miałem przed AVK Noda32 Antivirus 3.0 to miałem wirusy. Korzystam z internetu podpiętego pod router, ale chyba nie on firewalla. Hmm, serio myślisz MaRa , że router może powstrzymywać szkodniki?