AVP - użycie pamięci

Mam wgranego KIS 7 i zastanawiam się czy użycie pamięci przez kasperskiego nie jest zbyt duże.Zawsze przy starcie systemu użycie pamięci jest wysokie.Daje zdięci z Menedżera zadań i proszę o odpowiedź czy to jest normalne.Z góry bardzo dziękuję.

9e92ed15b4028aa2m.jpg

Ale później ono spada tak? Kaspersky przy uruchomieniu systemu wykonuje szybkie skanowanie elementów startowych.

Możesz wyłączyć skanowanie elementów startowych podczas uruchamiania aplikacji. To użycie pamięci spada po pewnym czasie więc się niczym nie przejmuj.

A gdzie to wyłączyć? Bo wydaje mi się że mam to wyłączone [chyba że to nie to]

To jest wszystko w ustawieniach. Nie pamiętam dokładnie, ale w KIS7 podczas startu jest wykonywane skanowanie elementów startowych albo obszarów krytycznych - albo jedno albo drugie. Wchodzisz w ustawienia i po lewej wybierasz to co napisałem - albo jedno albo drugie. Gdy klikniesz to w okienku po prawej szukaj kwadracika w którym można odznaczyć żeby nie skanował przy uruchomieniu aplikacji.

Ustawienia>Obiekty startowe i w Tryb uruchamiania usuń zaznaczenie(fajkę) z Podczas uruchamiania aplikacji>Zastosuj>OK