Awaria dysku Win 7 No bootable device

Witam. Po uruchomieniu laptopa (Lenovo G560)nie uruchamia się system, wywala błąd:

PXE-E61: Media test failure, check cable

PXE-M0F: Exiting PXE ROM

No bootable device - insert boot disk and press any key.

Dzień wcześniej Win 7 pokazał komunikat o awarii dysku, poprosił o natychmiastową kopię zapasową. Tak też zrobiłem, mam kopie na zewnętrznym dysku twardym.

Czytałem anglojęzyczne fora ale kiepsko to wszystko rozumiem.

Komputer jest mi potrzebny jak najszybciej. Jak rozwiązać problem?

Hmm, temat może i związany z komputerem innej firmy, ale w pewnym sensie pasuje:

pxe-e61-media-test-failure-check-cable-info-toshiba-t213684.html

Niestety to rozwiązanie nie zadziałało u mnie, zrobiłem jak w instrukcji natomiast sytuacja taka jak była.

Niby wszystko tak samo a jednak nie. Wciąż pod górkę.

Proszę o kolejne wskazówki.

Czyli jednak dysk padł, niestety. Dla pewności możesz jeszcze sprawdzić czy pod którąś z dystrybucji GNU/Linux LiveCD, dysk będzie widoczny. Jeśli nie będzie, to dysk do wymiany, za darmo jeśli Twój lapek jest jeszcze na gwarancji.

Napisałeś, że dzień wcześniej windows informował, o awarii dysku. Zazwyczaj sprawdza sie to w 100%. Zapewne wykrył Bad sektory. Czasem dysk popracuje jeszcze trochę czasu, a czasem dysk pada od razu.

Znam to z własnych doświadczeń.

Jeśli masz backup systemu Windows 7, to zapewne także wypaliłeś sobie CD lub DVD “ratunkową”.

Jeśli win 7 komunikował problem i zalecał backup i wymianę dysku, to jest pewność na 99,99%, że dysk wraca do serwisu i już nie powróci!

Zależy Ci na czasie! Zanim oddasz dysk serwisowi, zrzuć dane z niego, bo one nigdy nie są objęte gwarancją!

Kup nowy dysk, odpal komputer z płyty “ratunkowej” i przywróć system z backupu.

Jest zawsze możliwość odzyskania pozostałych ważnych danych z Twojego padniętego dysku. Możesz to zrobić samodzielnie lub przy pomocy “fachowca”.

Przy składaniu reklamacji nie żądaj naprawy dysku czy wymiany, a żądaj zwrotu gotówki za dysk. Chyba, że masz możliwość wykorzystać drugi dysk w przyszłości.

Jest fajny, nowy i DARMOWY program do kopiowania takich dysków. Nawet zawierającego padnięte sektory.

EaseUS Todo Backup Free 3.5. Można go pobrać za darmo ze stronki. Sprawdzałem jego działanie.

Łatwy, intuicyjny, prosty i bardzo dobrze się sprawdza w twoim i podobnym przypadku.

http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Todo … 22322.html