Awaria Facebooka i Instagrama

Czy to jest aż taka tragedia, żeby pisać o tym artykuł? Jak raz na jakiś czas Facebook padnie to myślę, że niektórym to nawet na zdrowie wyjdzie. Usługi jakich wiele i jak wyciągną nogi raz na 100 lat to nikt z tego powodu nie umrze… raczej.

FB ma awarię raz w tygodniu. Nihil novi. Akurat trafiło na Europę.

Nie wiem, nie znam się, i mam na to głęboko wyj…

Wszędzie o tym “trąbią”, niech i tutaj będzie “symboliczny” ślad, nic więcej

O cholera, Bayern przegrywa…nie zawracajcie gitary

Ugh, ohyda.

A jednak… wielkie poruszenie, bo przez kilka godzin coś działało gorzej niż zwykle… Jakby to byłą jakaś krytyczna usługa. Choć w sumie patrząc na to jak wielu Januszy wylewa żale na hostingi i wylicza miliony strat jak im strona 30 minut nie działa…

4 polubienia

Dla mnie to żaden dramat, ale lekkie zdziwienie - awaria trwa już kilka godzin i końca nie widać :slight_smile: To trochę więcej jak 30 minut - bądźmy poważni i nie przeginajmy w drugą stronę.

Ewentualnie ktoś znowu ściągał całą bazę i coś się popsuło.

No to faktycznie może spowodować falę samobójstw i chorób psychicznych. Czy odpowiednie organizacje rządowe wzięły się już za tą sprawę? :smiley:

1 polubienie

Śmieszkuj sobie, ale Facebook to nie tylko strumień mniej lub bardziej zbędnych wiadomości, ale również Messenger. Wyobraź sobie, że tego drugiego niektórzy używają do komunikacji i to nie tylko w celu wysyłania sobie gifów. Któregoś dnia zabraknie Ci jakiejś kluczowej rzeczy, a ktoś Ci powie - przecież to pierdoła, radź sobie bez tego :slight_smile:

Nie korzystam z FB i zakładam, że ty również. Nie ma co jednak stygmatyzować i śmiać się z ludzi, którzy z niego korzystają. Nie wierzę, że w Twoim życiu nie ma ani jednej rzeczy, której odebranie by Cię w jakiś sposób “upośledziło”.

Problem jest taki, że Facebook rozleniwił ludzi oraz firmy. Nikt nie pomyślał o awaryjnym kanale kontaktu, bo przecież Facebook ma zawsze działać i zawsze być dostępny. Niektórzy chyba nawet nie wiedzą, że smartfony mogą wysyłać SMS’y. Jeżeli kiedyś Facebook padnie na amen tak nagle, gdzie polecą w eter wszystkie dane firm i ludzi to czy mogą mieć oni pretensje do Facebooka? Swoje informacje powierzyli firmie, nad którą nie mają kontroli i nikt nie zadał sobie pytania “a co by było gdyby…”.

Ludzie bardzo uzależnili swoje życie i pracę od FB i widać to, bo kilkugodzinna awaria banku nie wywołuje takich emocji jak awaria Facebooka, o której trąbiono już w pierwszej godzinie problemów.

I pokazała się jeszcze jedna słabość rozwiązań Facebooka. Na raz padł Facebook, Messenger, WhatsApp i Instagram. Jest to na tyle niepokojące gdyż pokazuje, że wszystko jest trzymane w jednym miejscu, nawet awaryjne usługi.

3 polubienia

Tak, nikt nie pomyślał o awaryjnym kanale kontaktu - a mail, sms czy rozmowa telefoniczna to co? Zaczynacie lekko przesadzać z tym uzależnieniem i widzicie “demona” tam gdzie go nie ma.

Nie napisałem, że takowych nie ma, ale wielu ludzi nie dba o takowe kanały. Wielu ludzi zakładając facebooka zapomina po tygodniu o mailu na którego zakładali konto - znane z autopsji jak mam komuś zresetować telefon i pytam czy ma gdzieś zapisane hasła przynajmniej. Potem tak jak teraz panika, bo messenger nie działa, a większość znajomych tylko tam zamiast w kontaktach z numerami telefonów.

Dla mnie podstawowymi kanałami rozmowy jest telefon, SMS, potem Telegram, reszta ludzi nadzieje pokłada w messengerze przede wszystkim.

U mnie podstawowy jest SMS - Messenger do grafik i innych plików :slight_smile: Do tego jeszcze WhatsApp, Telegram, Steam oraz Discord, bo przecież każdy musi z czegoś innego korzystać. Ehh :slight_smile:

Jeszcze się nie spotkałem z kimś kto korzysta z WhatsApp’a, a to ciekawe :smiley:

No to poznałeś, miło mi. Zostałem poniekąd zmuszony, co zrobić.

1 polubienie

Rozumiem rozumiem, coś w stylu, że ja zostałem zmuszony przez wszystkich do przejścia z TS3 (który IMO jest idealny) na Discorda który jest okropny, kolorowy i ogólnie wygląda jak aplikacja dla najmłodszych :smiley:

Tak to właśnie jest. Albo się dostosowujesz, albo piszesz sam ze sobą :stuck_out_tongue:

Dzięki tej awarii Telegram ma 3 000 000 nowych użytkowników

Dobrze, bo to jest uzciwy komunikator, a nie Messenger, który żeruje na danych