Awaria firefoxa [Nie uruchamia się]


(Mirven) #1

Witam, mam dość duży problem z firefoxem. Otóż przy uruchomieniu wyskakuje powiadomienie, że program napotkał błędy i prosi o ponowne uruchomienie. Oto kod błędu:

Cytat


(Srisri) #2

Spróbuj zainstalować starszą wersję Firefox’a: http://download.komputerswiat.pl/internet-i-sieci/przegladarki-internetowe/mozilla-firefox-25


(Bogdan_G) #3

A system, to windows… jaki?

Jaka ochrona AV i co było wcześniej instalowane?


(Mirven) #4

Ok, spróbuję starszej wersji.

 

Windows 7 starter. Ochrona to NOD32, a przed samą awarią nie były instalowane żadne prograny.

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.


(Bogdan_G) #5

Jeśli jest problem, to się go rozwiązuje. Albo pobrany zły instalator, albo problem w systemie.

Firefox 27 jest dla ludzi i Pane Expert - to ostateczność, a nie porada.

 

Usługa Windows Image Acquisition (WIA) jest włączona, a tryb uruchamiania na ręczny?

Przy wyłączonej tej usłudze, program do blokowania nie pozwala uruchomić FFa, a inne pozwala…


(Mirven) #6

Tak usługa jest włączona. Również starsza wersja firefox wykazuje ten błąd.


(Masaj) #7

Zrób porządek z usługami jeśli Usługa Windows Image Acquisition (WIA) jest włączona, a tryb uruchamiania na ręczny zamiast autamtyczny to nie będzie nic działać poprawnie bo zapis w usłudze jest na auto-start a uruchomienie na reczny, usługa nie startuje (musisz sam ją uruchamiać) pojawia sie zatem błąd i system lub ktorys program nie pozwala na uruchomienie FF.

Jakie zapisy w programie AV odnośnie FF w kontroli aplikacji i zaporze Av i systemowej Windows/

Wstaw na forum listnig usług z services.msc


(Bogdan_G) #8

Ta usługa jest domyślnie na ręczny i zadziałała u mnie na pc, gdy każdorazowe instalowanie adfendera skutkowało błędem uruchomienia Firefoxa.

Zapewniam Cię Masaj, że ta usługa zadziałała i jakoś jest potrzebna w systemie, i od miesiąca cieszę się i Firefoxem i adfenderem na pc."

Dojście do problemu: - Podgląd zdarzeń i znalezienie tego błędu z godziny i minuty wystąpienia. We właściwościach tego błędu, pisze wyraźnie, o co chodzi. Trzeba mi było włączyć usługę windows image acquisition WIA, czyli uruchomiona i uruchamianie na ręczny.

Tyle wyjaśnienia,

 

Kelap - Dojście do problemu: - Podgląd zdarzeń i znalezienie tego błędu. Podaj dokładnie, co pisze. Otwórz notatnik i ustaw w menu widok - zawsze na wierzchu. W podglądzie zdarzeń kliknąć szybko dwa razy na błąd. Wyświetli się okno właściwości błędu. Nie da się kopiować, ale da się zaznaczyć tekst myszą. Potem przytrzymuje się zaznaczone - lewym przyciskiem myszy i przesuwa na okno notatnika. Puszcza się klawisz myszy i ten tekst masz, nie musisz po literce przepisywać. Możesz mieć parę błędów aplikacji i systemowych.