Awaria interfejsu sata w laptopie

Mam problem. Nie czytał mi dysku laptop no to go dałem do serwisu na przegląd. Okazało się że interfejs sata jest do wywalenia. Czy da radę kupić nowy? Ile będzie kosztować? Dodam że laptop to hp compaq 6720s

Co to znaczy “interfejs SATA jest do wywalenia”? Złącze się popsuło? Kabel poszedł się kochać?

Jeżeli poszło złącze, to sądzę, że może dałoby radę znaleźć jakieś zamienne. Samo przelutowanie (jeżeli Ci znajdą zamiennik) zapewne będzie kosztowało ok. 80tki.

Chodzi o samo złącze. Kabelek jest jak najbardziej sprawny. Hmmm 80zł przelutowanie? Niezbyt ciekawie. A ile może kosztować samo złącze(albo ewentualne części)

Ja nie wiem, oddawałem lapka do serwisu i nie pamiętam ile wzięli za samo złącze, ale sądzę, że więcej zdarli za robociznę.

Coś takiego pasowałoby?: http://allegro.pl/konektor-hdd-sata-p33 … 36919.html

kurde! !!

Tzn, 80zł to było u mnie w Lublinie, nie wiem ile zedrą w Twoim mieście… Ale sądzę, że stawka będzie podobna.

Dodane 22.11.2011 (Wt) 21:41

Dysk też odszedł do krainy wiecznych łowów?

Nom. Głowica siadła. :confused: Nie wiem wogóle czy opłaca się dokonywać takiej operacji i czy nie lepiej go sprzedać. Kasę mogę mieć ok 600zł-550zł

Dodam że laptopa używam wyłącznie do gier chociaż robię często jakieś prace biurowe ale jeśli nawet to sporadycznie :smiley: O kurde ale zamotałem:D

Jest płyta główna na allegro, ale nie wiem, czy byłby to opłacalny zakup. Na Twoim miejscu sprzedałbym go i kupił stacjonarnego.

Link do płyty: http://allegro.pl/plyta-glowna-hp-6720- … 44319.html

Maam stacjonarkę (słaby bo słaby ale jest). A jest możliwość że konektor nie będzie grał?

@CeMeNt Twój avatarek rozwala :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Istnieje, gdyż ten, do którego dałem Ci link jest uniwersalny, nie pasowałby fizycznie. Ale jeżeli chodzi o połączenia to byłoby OK.

Jak byś mógł to daj link :smiley: do takiego konektora. Na razie idę się przespać ze 2 godzinki :smiley:

To właśnie dałem Ci go w piątym poście. Tyle, że mam wątpliwości co do pasowania rozmiarowo.