Awaria komputera usterka przyczyna problemu

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Mi to wygląda jakby ci Bluescreen wywalało, ale zamiast ekran ci to pokazać to się wyłącza. Jakie komponenty w komputerze? Czy aktualizowałeś sterowniki od karty graficznej? Czy komputer nie ma w sobie kurzu? Bo może się przegrzewa.
Jeżeli to bluescreen to warto pobrać taki mały program BluescreenView i on tam wyszuka plik dump i pokaże jaki plik był odpowiedzialny za BSOD i komunikat błędu.

W kompie mam zasilacz 600W Silentium PC Vero L2 GTX 1060 6GB procek i5 i asrocka z370 pro4 dodam że podczas grania to się dzieje pojawia się nagle buczenie głośne w obudowie monitor wywala czarny ekran włączanie monitora nic nie daje obrazu nie pokazuje restart kompa pomaga wyłącza się wtedy normalnie i uruchamia a jak zostawiam go i pobieram sobie coś i z tyłu obudowy na wiatraku jest zimne powietrze ani razu się to nie dzieje tylko podczas gry nagle z tyłu jest gorące powietrze i… ta awaria… następuje…
Sterowniki które posiadam Aktualnie Sterownik GeForce Game Ready Wersja 471.96 nie ma nowszego mam aktualny

Zacznij od zainstalowania zwykłych serowników, tych, które pobierze Windows, a nie Game(not)ready.
Kolejnym krokiem będzie pewnie przyjęcie, że trzeba GPU dokładniej zbadać.

Czyli Karta Graficzna Się Przegrzewa w grze Dla tego pojawia się to głośne buczenie dochodzące z obudowy Monitor wywala czarny ekran i tylko restart pomaga ale to chwilowe rozwiązanie ?? to dziwne bo jak nie mam odpalonej żadnej gry Komp teraz pracuje pobieram coś Jest zimny chłodny z tyłu wieje zimne powietrze a jak odpalę grę i pojawia się buczenie… pojawia się ciepłe powietrze… ??? i to nie zawsze raz jest normalnie i nie ma tej awarii przez co mogę grać bez problemów a raz jest :frowning:

Czyli zacznij od sterowników, może najnowsze nie są stabilne więc te w W10 sprawdź. W10 pobiera, tym nic nie robisz. A jak nie pomoże, to może przegrzewanie (nie wspominałeś temperaturach, więc sprawdź), ale raczej awaria.

Dam tu Screena z wykresu Temperatury karty i innych rzeczy podczas gry … chwilka Karta W grze Jest obciążona w 99% w takim Assasynie Valhalla i jej temperatura niekiedy wynosi 60 Stopni… tak mi mówi wykres wydajności

No to sterowniki, W10 zainstaluje swoje i sprawdź stabilność. Czasami nowe wersje powodują problemy, te z update są zwykle stabilne.

Bo wiesz Marcin ciągle na wykresach mam że Karta jest używana w 99% a jej ciepło osiąga raz 60C a raz 68 nigdy 70 powiedz marcin skąd mam pobrać te sterowniki o których mówisz windows update mi mówi Nvidia display 27.21.14.5671 pobieranie 10% i ich nie instaluje xd :slight_smile: zatrzymana jest akcja na pobieraniu

Te temperatury są w normie, nic nie pobierasz, odinstalowujesz WSZYSTKIE sterowniki NV, a W10, bo taki masz?, pobiera zgodne. Żadna filozofia, 5 minut pracy.

NVIDIA Display 27.21.14.5671 Pomyślnie zainstalowano

No to sprawdź gry, jak ok, to winny był soft, jak nie jest OK to test na linuksie / test karty w 2 komputerze.

Dzisiaj podczas gry rano właśnie teraz znowu się to stało. dosłownie przed chwilą zaczęło głośno nagle buczeć Monitor wyłączył obraz czarny Ekran Rozkręciłem obudowę przysłuchałem się dokładnie dzwięk pochodził tak jakby od karty graficznej i jej wiatraki zaczęły się mocniej szybciej kręcić i była taka ciepła… czy jest jakiś program do sprawdzenia czy to wina karty graficznej i to ona powoduje te awarie czy… Mam Kupować w tym momencie Nową Kartę Graficzną jeżeli tak to Jaką Mi polecicie ??? tylko proszę o jakiegoś Dobrego RTX… :slight_smile: Panowie tak jak mówiłem głośne buczenie a po włączeniu komputera Karta Graficzna podpięta jest ale teraz wcale się nie kręci i nie chodzi na dodatek na monitorze mam to… Powiecie mi czy mam wywalić tą kartę bo to ona powoduje te problemy i kupić nową czy użerać się z tą zepsutą kartą :frowning: chociaż naprawiać jej nie warto prawda!


Odpalam PC Karta chwilę chodzi po czym pokazuje mi się nazwa mojej płyty głównej potem wiatraki przestają się kręcić i następuje Ten czarny Ekran… i dalej nic nie działa Panowie tak że proszę :frowning: dajcie mi jakąś dobrą fajną kartę wartą kupienia bo teraz jej potrzebuję i to bardzo…

Komputer u kolegi, ewentualnie wyeliminuj ryzyko softu i odpal live cd linuks.

Czyli mam wywalić tą zepsutą Kartę obecną Kupić nową ??? Rtx 2060 czy 1660 ??? bo jak widać na obrazku Artefakty mam komp nie odpali


a

Masz sprawdzić na drugim kompie, objawy wskazują na kartę, ale nie ma bez sprawdzenia 100% pewności. :wink:

Dodatkowo, jeżeli u kolegi to samo, to możesz na przypał ją wygrzać, może wstanie na kilka dni/tygodni i na spokojnie kupisz inną, a nie na wariackich papierach po zawyżonej cenie.

Super tak, gołego nie.
Zrób do końca diagnozę GPU, a później rób zakupy. :wink:

Marcin a GTX 1660 nie opłaca się brać bo w grach i tak nie będzie tak wydajny jak ten 1060 który mi się zjebał… bo myślałem czy dobrym pomysłem było by to

Wiesz Marcin gdy karta nie działa System startuje normalnie gdy karta działa Artefakty na ekranie system nie startuje… to jest moja diagnoza plus to buczenie karty głośne diagnozę robiłem słuchałem która część wydaje to buczenie… usłyszałem to z karty Plus działająca Karta… brak opcji na wejście do systemu :frowning: bo sam widziałeś że wywala Czarny ekran i artefakty

Oczywiście w ramach osłuchania wyeliminowałeś potencjalne, ale możliwe, uszkodzenie płyty w postaci np. portu pcie z naruszonym lutowaniem? No, nie, więc dokończ: karta +2 pc.

Kiedy ta stara padła? Bo może rx580 dasz radę wyreklamować, po potwierdzeniu zgonu.

PS. Skoro to drugi zgon w krótkim czasie, to jest też ryzyko, że np. zasilacz wali napięciami i rozwala kartę, więc najpierw ustal przyczyny, a óźniej sie martw zakupami, chyba, że chcesz dalej sie kopać.

Tylko że ja nie mam Drugiego Komputera pod który mógłbym tą kartę podłączyć wiesz nie mam jak tego sprawdzić… cholera :frowning: to nie drugi zgon tylko tak już się działo wcześniej chyba z ileś razy :frowning: ale co mi to da że sprawdzę zepsutą kartę jak przez to komp nadal nie będzie mi działał :frowning: i zapomnieć mogę o czymkolwiek teraz aż nie kupię nowej karty :frowning: karta padła nie tak dość dawno… wtedy zaczęło się to cholerne głośne buczenie z niej i Ten czarny ekran na monitorze