Awaria komputera

Witam

Jako nowy chciałbym się na początek przywitać ze wszystkimi

Mój problem polega na tym iż wind. xp nie chce się uruchomić po włączeniu kompa pojawiają się “napisy” typu F11 BOOT MENU, RAM OK i na tym się wszystko kończy,

został wymieniony dysk twardy ponieważ tamten się ciągle restartował, po wymianie dysku i włączeniu kompa od razu wystartował instalator xp aż do momentu "dzielenia"dysku na partycje

gdzie instalator nie widział dysku (w biosie był widoczny), w momencie kliknięcia czegokolwiek na klawiaturze powodowało blue screen

płyta główna ASROCK 775TWINS-HDTV ATI XPRESS200 S775

Proszę o pomoc

Z góry dziękuję

Jaki dysk włożyłeś?

Próbowałeś przestawić w biosie z ahci na ide

albo zainstaluj sterowniki do sata

do tego będzie potrzeba stacja dyskietek lub możesz je zintegrować z obrazem programem nLite

sterowniki

poradnik

dysk samsung HD502HJ coś w biosie przestawiałem ale nic z tego po wyjęciu baterii z płyty głównej po prostu było co raz gorzej (coraz mniej tych napisów przy starcie)

pawcio1212 ,

coś mi się wydaje ze ten użytkownik nie będzie kumaty z nlitem, bo to narzędzie dla zaawansowanych użytkowników,

Kiedyś się z tym już zetknąłem. Uruchom komputer, jak tylko zobaczysz pierwsze białe literki, przytrzymaj klawisz DEL, az wejdziesz w system BIOS, tam znajdź napis “LOAD DEFAULT SETTINGS”, wciśnij enter, zatwierdź yes, potem klawisz F10, zatwierdzasz, restart.

Jak teraz?

Z takimi odpowiedziami to nie oczekuj konstruktywnej pomocy. :expressionless:

Co zmieniłeś?

Co zrobiłeś do tej pory z porad kolegów?

Czy integrowałeś sterowniki SATA?

bios już z głowy okazała się wadliwa jedna kość ram komputer ma chęci zainstalować xp ale instalator nie widzi dysku (moment dzielenia na partycje ) jest opis "Nie ma dysku w tej stacji " czy to może być wina kabla sata ktoś mądry stwierdził że stary kabel to sata 1 a nowy dysk jest na sata 2 czy w handlu są dostępne jakieś kabelki które by to pogodziły

z góry dzięki

Kable są takie same a jego awarie to rzadkość.

Oczywiście możesz je sprawdzić ale nie podejrzewam aby był uszkodzony.

mnie też się wydaje że kable są dobre tyle że nie widzi tego dysku, stary dysk był SATA I a ten jest SATA II i może coś tu się gryzie

może w biosie coś ustawić?

nie jak to ustawić ?

Dodane 14.10.2011 (Pt) 16:05

jak na mnie to ewidentnie wina braku sterowników SATA w instalatorze xp’ka, tak więc jednak musisz rozkminić nlite, wbrew pozorom jest banalne zintegrować sterowniki