Awaria Ładowarki w E-50 i "mały" problem

Witam, od pewnego czasu jestem posiadaczem e50 i po około miesiącu użytkowania wystąpił “mały” problem a mianowicie: Podczas ładowania baterii ładowarka bardzo silnie się nagrzewa i wydaje dosyć głośny pisk bardzo wysokiej częstotliwości (dźwięk ,który po prostu doprowadza do szału… każdego). Następnym problem jest ,iż telefon ładowany całą noc (podłączany o 22.00 z wyładowaną baterią i odłączany o 7.30) po jednym dniu użytkowania pada, choć wskaźnik baterii wskazuje full, nic nie wibruje “mówiąc” “Bateria na wyczerpaniu”. Dodatkowym problem jest to że telefon został kupiony na allegro, a serwis który podbił gwarancję znajduje się w Szczecinie a ja w Biłgoraju (południowe krańce województwa lubelskiego). Dodatkowo w gwarancji piszę “W celu zgłoszenia reklamacji […] należy przedstawić […] b) oryginał dowodu zakupu, który wyraźnie określa nazwę i adres sprzedającego, datę i miejsce zakupu, rodzaj produktu oraz numer IMEI lub inny numer seryjny […]”

  1. Czy gwarancja obejmie wymianę ładowarki i baterii(obie są na gwarancji)?

  2. Czy serwis podbijający gwarancję, jest jedynym miejscem gdzie można dokonać naprawy/wymiany (bez utraty gwarancji).

3.Co muszę przedstawić/wysłać w paczce do serwisu?

4.I czy najlepiej telefonicznie skonsultować się w tej sprawie z serwisem?

(na pewno o jakimś pytaniu zapomniałem, ale myślę że sobie przypomnę)