Awaria Osłona WWW Avast - błąd programu, infekcja?

Witam, dziś z momentu na moment Avast zablokował przeglądanie WWW (Skype działa). Podejrzanym jest Osłona WWW Avast. Po jej wyłączeniu przeglądanie WWW działa. Odinstalowałem Avasta (z użyciem programu ze strony producenta) i zainstalowałem na nowo. Problem pozostał i ewidentnie coś nie tak z Osłoną WWW - nie działa tak jak inne moduły, nie można jej po wyłączeniu ponownie włączyć. Nie wiem czy to problem programu (błędna aktualizacja) czy też może jakaś infekcja stąd na wszelki wypadek podrzucam wyciągi z OTL:

http://www.wklej.org/id/1033865/

http://www.wklej.org/id/1033866/

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

masz awast i pozostałośći po comodo … poczekaj na specjalistów … przedmuchaj rejesr programy znajdziesz na dp .

Tak, korzystam od dłuższego czasu z Avasta i Comodo.

na pewno legalny windows … ?

Dodane 08.05.2013 (Śr) 20:06

odinstaluj comodo revo unistaller -tryb zaawansowany , to samo zrób z awast .przedmuchaj system ccleaner instalka od nowa awast +kod od producenta na rok bezpłatnie

pawlik1982 , dzięki za odzew. Windows legalny. Usunąłem Avasta, zainstalowałem AVG. Poczekam, aż wyjdzie nowa wersja Avasta…

To nie wina Avasta! Używasz dwóch programów antywirusowych, a właściwie to antywirusa i pakietu zabezpieczającego co jest bardzo odradzane.

Pozdrawiam!

ja równiez uzywam avasta i comodo tylko że comodo personal firewall z samym firewallem.

najnowszy avast jak i comodo firewall działają bezporblemowo ;]

tak jak napisała osoba wyżej 2 antywirusy powodują sporo problemów.

Do momentu awarii nie instalowałem żadnego antywirusa. Avast i Comodo Firewall współpracowały bez zarzutu. Możecie podać ten drugi antywirus? Może Comodo Firewall się zaktualizował i rozszerzył o dodatkowe opcje, kłócące się z Avastem?

Hej,

Nowe wersje Avasta (8.x) wymagają minimum systemu Windows XP z dodatkiem SP3 - Ty masz SP2, więc stąd może wynikać problem z błędnym działaniem jednej z osłon Avasta. Oczywiście korzystanie z dwóch programów antywirusowych też może powodować problemy. Połączenie Avasta i Comodo jest oczywiście bardzo dobre - pod warunkiem, że z Comodo mamy tylko i wyłącznie zaporę sieciową (Firewall).

Pozdrawiam,

Dimatheus

W logach ewidentnie widać, że korzystasz z COMODO Internet Security, a nie COMOD Personal Firewall.

Pozdrawiam!

Hej,

Niekoniecznie. Najnowsza, szósta wersja Comodo tworzy poniższe 4 procesy, nawet gdy zainstalowana jest tylko zapora sieciowa. Pierwszy z nich umożliwia na systemie z zainstalowaną jedynie zaporą sieciową, uruchomienie skanowania aktualnie uruchomionych procesów oraz przesyłania danych o procesach do chmury, gdy zagrożenie nie jest jeszcze powszechnie znane.

PRC - [2013-04-26 18:31:59 | 001,815,248 | ---- | M] (COMODO) -- D:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\cavwp.exe

PRC - [2013-04-25 02:30:15 | 004,443,912 | ---- | M] (COMODO) -- D:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\cmdagent.exe

PRC - [2013-04-25 02:29:48 | 009,478,352 | ---- | M] (COMODO) -- D:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\cis.exe

PRC - [2013-04-15 19:38:17 | 003,012,816 | ---- | M] (COMODO) -- D:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\cistray.exe

Sam mam zainstalowanego tylko zaporę Comodo i powyższe 4 procesy są widoczne w systemie.

Pozdrawiam,

Dimatheus