Awaria pendrive - nie rozpoznano urzadzenia


(matifcb) #1

wczoraj miałem problem z przerzuceniem filmów na pendrive. W trakcie przerzucania wyskakiwał komunikat ze nie można przerzucić - sformatowałem raz pendrive, zacząłem przerzucać kolejny raz i znowu to samo. Podłączyłem pendrive pod inny USB i teraz mój komputer nie rozpoznaje urządzenia. Nie mogę go nawet formatować bo nie widać go w moim komputerze..

Podłączyłem i wyskakuje komunikat na który naciskam i mogę dojść do takich menu..

http://imageshack.us/photo/my-images/83 ... uulvt.jpg/

System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43) to jest napisane w zakładce "Ogólne"

zdjecie z chip genius

http://imageshack.us/photo/my-images/83 ... uosda.jpg/


(Cimky) #2

Jaki to model tego pendrive?


(matifcb) #3

http://allegro.pl/goodram-8gb-pendrive- … 26274.html

taki 8gb otwierany ale co on miał napisane…

gooddrive ma napisane


(Dimatheus) #4

Hej,

Niestety na komputerze, na którym korzystałeś z pendrive’a, urządzenie jest spalone (oczywiście nie fizycznie). Do jakiegokolwiek portu podłączysz o, i tak otrzymasz informację o błędnie działającym urządzeniu. Najlepiej spróbuj podłączyć pendrive’a do innego komputera - jeśli sytuacja będzie taka sama, to urządzenie nadaje się do wyrzuceni - ewentualnie do reklamacji. W końcu sprzedający zapewnia dożywotnią gwarancję. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus


(matifcb) #5

podłączałem go pod inny komp i niestety to samo… nie rozpoznaje go w menadżerze urządzeń jest info z wykrzyknikiem i nie działa.


(Dimatheus) #6

Hej,

Niestety w takiej sytuacji pewne jest jedno - sprzętowe uszkodzenie pendrive’a, z którym nic niestety nie zrobisz. Zostaje Ci więc opcja zakupu nowego urządzenia bądź wymiana u sprzedawcy tego uszkodzonego.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(matifcb) #7

no to nie masz dobrych wieści dla mnie :frowning: czy mogło być to spowodowane podłączeniem złe panelu przedniego usb ?


(Dimatheus) #8

Hej,

Niestety nie… Na Allegro i w innych sklepach bardzo często można znaleźć podróbki, które kosztują zdecydowanie za mało jak na markowy produkt. A takowe podróbki jakościowo też dość mocno odstają od swoich pierwowzorów.

Mogło, ale wcale nie musiało. Niekiedy pendrive umiera z powodu przepięcia, innym razem bez żadnego istotnego powodu; czasem słabe są też luty na płytce PCB i wyrabiają się przy którymś podłączeniu. Aczkolwiek jeśli inne urządzenia - na przykład myszka - działa poprawnie na przednim wyprowadzeniu USB, to na pewno nie jest on źle podłączony. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus


(matifcb) #9

nie chce nic sprawdzać na przednim panelu - podpialem go kilkanaście dni temu sprawdziłem instrukcje i myślę ze piny podpialem dobrze kto wie… pendrive działał na tym panelu z 2 może 3 razy a teraz kolejnego nie wytrzymał… Nic tam nie podłączam bo się boje rozwalić.


(Dimatheus) #10

Hej,

Jeśli podłączałeś panel do wyprowadzonych na płycie złącz USB przy pomocy kostki, to na dobrą sprawę miałeś dwie możliwości podłączenia - gdybyś zrobił to źle, port w ogóle by nie działał.

Myszki i klawiatury są bardziej odporne na większe napięcia, więc nic nie powinno im się stać. Aczkolwiek do niczego nie zmuszam. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus


(matifcb) #11

tam były 2 kable z 4 końcówkami + - power i grnd i podłączyłem według schematu do mojej gigabyte według schematu ale czy dobrze…


(Dimatheus) #12

Hej,

Czasami zdarzają się podłączenia 8-pinowe i 10-pinowe z jednym pinem pustym. Tak czy inaczej, skoro pendrive był w systemie widoczny i dało się z niego i na niego wrzucać dane, to przednie wyprowadzenie USB podłączono dobrze - inaczej w ogóle komputer by nie reagował na podłączenie urządzenia do portu; a jakby nie było nadal reaguje, tyle że wyświetlając informację o błędzie urządzenia.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(matifcb) #13

czyli to zbieg okoliczności powiadasz…


(Dimatheus) #14

Hej,

Dokładnie tak. Tym bardziej, że złe podłączenie uszkodziłoby pendrive za pierwszym, a nie za n-tym razem.

Pozdrawiam,

Dimatheus