Awaria pendrive - nie rozpoznano urzadzenia

wczoraj miałem problem z przerzuceniem filmów na pendrive. W trakcie przerzucania wyskakiwał komunikat ze nie można przerzucić - sformatowałem raz pendrive, zacząłem przerzucać kolejny raz i znowu to samo. Podłączyłem pendrive pod inny USB i teraz mój komputer nie rozpoznaje urządzenia. Nie mogę go nawet formatować bo nie widać go w moim komputerze…

Podłączyłem i wyskakuje komunikat na który naciskam i mogę dojść do takich menu…

http://imageshack.us/photo/my-images/83 … uulvt.jpg/

System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43) to jest napisane w zakładce “Ogólne”

zdjecie z chip genius

http://imageshack.us/photo/my-images/83 … uosda.jpg/

Jaki to model tego pendrive?

http://allegro.pl/goodram-8gb-pendrive- … 26274.html

taki 8gb otwierany ale co on miał napisane…

gooddrive ma napisane

Hej,

Niestety na komputerze, na którym korzystałeś z pendrive’a, urządzenie jest spalone (oczywiście nie fizycznie). Do jakiegokolwiek portu podłączysz o, i tak otrzymasz informację o błędnie działającym urządzeniu. Najlepiej spróbuj podłączyć pendrive’a do innego komputera - jeśli sytuacja będzie taka sama, to urządzenie nadaje się do wyrzuceni - ewentualnie do reklamacji. W końcu sprzedający zapewnia dożywotnią gwarancję. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

podłączałem go pod inny komp i niestety to samo… nie rozpoznaje go w menadżerze urządzeń jest info z wykrzyknikiem i nie działa.

Hej,

Niestety w takiej sytuacji pewne jest jedno - sprzętowe uszkodzenie pendrive’a, z którym nic niestety nie zrobisz. Zostaje Ci więc opcja zakupu nowego urządzenia bądź wymiana u sprzedawcy tego uszkodzonego.

Pozdrawiam,

Dimatheus

no to nie masz dobrych wieści dla mnie :frowning: czy mogło być to spowodowane podłączeniem złe panelu przedniego usb ?

Hej,

Niestety nie… Na Allegro i w innych sklepach bardzo często można znaleźć podróbki, które kosztują zdecydowanie za mało jak na markowy produkt. A takowe podróbki jakościowo też dość mocno odstają od swoich pierwowzorów.

Mogło, ale wcale nie musiało. Niekiedy pendrive umiera z powodu przepięcia, innym razem bez żadnego istotnego powodu; czasem słabe są też luty na płytce PCB i wyrabiają się przy którymś podłączeniu. Aczkolwiek jeśli inne urządzenia - na przykład myszka - działa poprawnie na przednim wyprowadzeniu USB, to na pewno nie jest on źle podłączony. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

nie chce nic sprawdzać na przednim panelu - podpialem go kilkanaście dni temu sprawdziłem instrukcje i myślę ze piny podpialem dobrze kto wie… pendrive działał na tym panelu z 2 może 3 razy a teraz kolejnego nie wytrzymał… Nic tam nie podłączam bo się boje rozwalić.

Hej,

Jeśli podłączałeś panel do wyprowadzonych na płycie złącz USB przy pomocy kostki, to na dobrą sprawę miałeś dwie możliwości podłączenia - gdybyś zrobił to źle, port w ogóle by nie działał.

Myszki i klawiatury są bardziej odporne na większe napięcia, więc nic nie powinno im się stać. Aczkolwiek do niczego nie zmuszam. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

tam były 2 kable z 4 końcówkami + - power i grnd i podłączyłem według schematu do mojej gigabyte według schematu ale czy dobrze…

Hej,

Czasami zdarzają się podłączenia 8-pinowe i 10-pinowe z jednym pinem pustym. Tak czy inaczej, skoro pendrive był w systemie widoczny i dało się z niego i na niego wrzucać dane, to przednie wyprowadzenie USB podłączono dobrze - inaczej w ogóle komputer by nie reagował na podłączenie urządzenia do portu; a jakby nie było nadal reaguje, tyle że wyświetlając informację o błędzie urządzenia.

Pozdrawiam,

Dimatheus

czyli to zbieg okoliczności powiadasz…

Hej,

Dokładnie tak. Tym bardziej, że złe podłączenie uszkodziłoby pendrive za pierwszym, a nie za n-tym razem.

Pozdrawiam,

Dimatheus