Awaria po spięciu

(Tarantitla182) #1

Witam

Przejdę od razu do rzeczy. Otóż dzisiaj przy wymianie pasty termo przewodzącej procka miałem małe spięcie. Pomiędzy kabelkiem wychodzącym z karty graficznej do telewizora (przy oglądaniu filmów z kompa, korzystam czasem z telewizora) doszło do spięcia. Kabel VGA nie był podłączony do karty lecz tylko stykał się z obudową karty przez co doszło do spięcia. I teraz podczas włączania kompa slysze 2 długie piknięcia i dalej nic, ekran czarny, 2 radiatory z karty działają lecz tak z 7 na 10 włączeń komputera karta nie działa na pełnych obrotach jak to zwykle robiła przez 2 sec przy włączeniu kompa. Owa Karta to GF 260 GTX gainwarda

Podłączyłem starą kartę zamiast GTX260 - stara karta działa !

Podłączyłem GTX 260 na innym komputerze - i o dziwo działa prawidłowo ! Bez zadnych zastrzeżen

Pytanie brzmi co mogło się popsuć? A może przez spięcie zasilacz stracił na wydajności? Mam starego poczciwego FORTONA 400 W, wiem że to nie zbyt dużo lecz wczesniej wszystko działalo prawidłowo. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

(system) #2

Na stronie producenta swojej płyty głównej sprawdź jaki masz bios i potem sprawdź co komputer Ci mówi tymi sygnałami.

(Agatonster) #3

Chris182 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Tarantitla182) #4

z sygnałów awaryjnych biosa wynika że to jest jakis błąd karty graficznej, o dziwo karta działa sprawnie na innym kompie

(Samurai) #5

Sprawdź jeszcze inną kartę graficzną na twojej płycie może problem nie będzie leżał po stronie karty (piszesz, że na innym kompie działa), może padł Ci slot od grafy i dlatego bios sygnalizuje problem z kartą.

(Tarantitla182) #6

Naprawione ! :slight_smile: Okazalo sie ze bolce wychodzace z molexa do ktorego byly podlaczone kable zasilajace karte graficzna (przejsciowka), byly poluzowane, doslownie 2 bolce wyszly z kostki molexa, przez co karta nie miala wystarczajacego zasilania.