Awaria prądu i BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO

Witam, dziś miałem nagłą przerwę w dostawie prądu podczas gry komputer pracował. Przed chwilą próbowałem ponownie go włączyć ale pojawił mi się niebieski ekran z napisem w stylu:

“Nie udało się włączyć konputera, zostanie zresetowany”

“BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO”

Dałem mu się zrestartować i po raz drugi odpalił podobny ekran i za trzecim razem odpalił mi coś takiego:

Ale mi tam nie działa ani myszka ani klawiatura. Oba urządzenia na USB. Kiedy chciałem przywracać uatawienia fabryczne miałem to samo nie chciało mi działać. Myślałem, że to wina myszy więc podłączyłem starą na taki różowy okrągły kabel (taką staromodną) ale nadal nic. To samo z klawiaturą - inna też USB nic nie dała. Dodam, że mysz się nie świeci.

I druga sprawa - jak już uruchomię mysz na tym ekranie to czy usunie mi dane z komputera ? Bo moi rodzice mają na partycji systemowe swoje konto z dokumentami i mnie zabiją jeśli to się skasuje :confused: A im nie wytłumaczy, że to przerwa prądu coś zepsuła.

Dodam iż wcześniej tego samego dnia czyściłem rejestr, defragmentowałem/optymalizowałem dysk i odinstalowałem masę śmieci z kompa.

Podzespoły jeśli to potrzebne:

AMD FX-4100 4-cores 3.6 GHz

Nvidia GT640 2 GB

8 GB RAM

Windows 10 Home x64

Pisałem kiedyś podobny temat ale nikt nie odpowiedział.

Spróbuj tryb awaryjny uruchomić.

A mogę go jakoś przez BIOS uruchomić ? Bo mam dostęp do niego (przytrzymuje DEL) o tam klawoatura działa ale nie znam się więc nie wiem gdzie ta opcja jest a nie chcę jeszcze bardziej popsuć systemu.

Przez BIOS nie uruchomisz trybu awaryjnego i nigdy go w ten sposób nie uruchomisz.

To w jaki sposób przejść do awaryjnego z tego ekranu:

Jak wcisnę F8 mam takie coś:

http://www.asus.com/pl/support/faq/1013074/

Aby odzyskać dane najlepiej nagraj płyte livecd (może być partedmagic) i zbootuj ją przyciskiem F8 tak jak to zrobiłeś potem wybierz CDROM  .Z pm’a przenieś dane na inny dysk/usb. Co do systemu najlepiej zrobić reinstall a windows’a 10 nagraj za pomocą media creation tool

Czyli potrzebuje drugiego PC ? Bo problem w tym iż go nie mam :confused: A co do tego to nie wchodzi mi to menu niebieskie gdzie wybieram troubleshoting itd tylko to okno wybierz układ klawiatury ale tam mysz mi nie działa i nie mogę nic wybrać może później wstawie film z tego.

Ja się akurat na tym nie znam kompletnie a ten złom poprzednim razem włączył awaryjny odrazu jak system się posuł a tym razem nie chce…

 

https://www.youtube.com/watch?v=B_ZSxvCn27M

Tak to wygląda lecz najpierw wyskakuje błąd a potem wybór układu (tutaj komp po kilku resetach gdzie próbowałem coś zrobić)

A jeśli nie mam innego komputera to mam problem ? Dałoby radę pobrać piracką instalkę win10 na telefon, potem przegrać na pendrive i włożyć do komputera ? (Zgaduję że tak pięknie nie ma bo to Żalkro$soft).

Sprawdź w BIOS czy masz opcje USB Legacy Support na enabled ustawioną. Jeśli byłaby opcja USB Keyboard support to również włącz.

Zmieniłem pierwsze o którym pisałeś i nadal nic.

Mam botowalnego pendrive i win10 na nim podłączyłem i:

Co mogę tu zrobić ?? A czy mogę uruchomić po prostu instalator win10 i czy nie usunie mi danych a jedynie je naprawi ? Już raz tak zrobiłem i zadziałało ale wtedy system działał lecz CS GO nie działał bo jakiś plików systemowych brakowało.

Spróbuj wykonać naprawę podczas uruchamiania

Nie działa - pisze że jest niemożliwa.

Czy mogę użyć po prostu instalatora windowsa? Uzupełni pliki itd a dane zostaną ?

Moim zdaniem to nie jest problem z plikami ,a z rejestrem windowsa który jest uszkodzony a dokładniej:  HKEY_CURRENT_CONFIG   . Instalator windy raczej będzie chciał ci sformatować partycję. Spróbuj na tym ekranie kliknąć przywracanie systemu.