Awaria Shockwave Flash w Chrome 18

Witam. Po aktualizacji Chrome do wersji 18, przeglądarka nie wyświetla materiałów w Flashu. Pojawia się komunikat wtyczka “Shockwave Flash uległa awarii”. Adobe zaktualizowany. Proszę o pomoc . W pomocy Chrome problem ten występuje również we wcześniejszych wersjach, ale porady tam proponowane nie zdają egzaminu.

Uruchomiłem Liska 11 i tam jak i IE problemu niema.

W pasku adresu wpisz chrome://plugins i kliknij “Włącz” przy Shockwave Flash

W pluginach mam włączone:

Flash (3 files) - Wersja: 11,2,202,228

Shockwave Flash 11.2 r202

Shockwave - Wersja: 11.6.4r634

Adobe Shockwave for Director Netscape plug-in, version 11.6.4.634

obok sa okienka zezwalaj, czy je zaznaczyć?

Może problem tkwi w tym, że GC ma wbudowaną w sobie wtyczkę, w systemie zainstalowana jest jeszcze jedna (dla Fx i/lub O, IE korzysta AX’owej wersji) i obie te wtyczki są teoretycznie włączone dla wymienionej przeglądarki, przez co może dochodzić do konfliktów z ich użyciem między nimi.

Ja bym spróbował pobawić się w wyłączanie jednej lub drugiej z poziomu przeglądarki (Santer podał gdzie), za każdym razem sprawdzając, czy problem nie ustąpił. Czyli, jak teraz masz obie włączone, wyłącz jedną i sprawdź czy działa, jak nie poskutkuje, włącz tą, którą wyłączyłeś i wyłącz drugą, wtedy sprawdź czy działa (żeby uniknąć “matactwa” przez GC -może zgłaszać wyłączenie wtyczki, ale jej tak naprawdę nie wyłączyć-, przy każdym przełączeniu wtyczek, uruchamiaj ponownie przeglądarkę).

Próbowałem. Jak wyłączę jedną zgłasza brak wtyczki a jak drugą zgłasza awarię. Odinstalowałem jedną i to samo.

Dodane 31.03.2012 (So) 15:58

W końcu się udało. Nie wiem skąd w chrome wzięły się trzy wtyczki flash. W rozwinięciu pluginów znalazłem która jest systemowa ją zostawiłem włączoną a pozostałe wyłączyłem. Dziękuje za podpowiedzi.

Jendrek , Zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.