Awaria skanera

Witam. Od dawna użytkuję skaner Plustek OpticPro 1248U. Sprzęt może wiekowy ale na moje potrzeby w sam raz. No i dziś odmówił posłuszeństwa. Tzn. niby zachowuje się tak jak powinien ale w oknie nie widać skanowanego zdjęcia tylko szare tło i to samo jest po zeskanowaniu czegokolwiek. Dodam jeszcze, że odistalowałam sterowniki i zainstalowałam ponownie. Może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i udzieli mi porady, co z tym fantem zrobić ? :?

Mnie kiedyś się pojawiały paski różnego koloru podczas skanowania… :slight_smile: to był jakiś skaner od HP, chyba ScanJet4400 czy jakoś tak… :slight_smile: Rozkręciłem go (gwarancji już nie miałem :smiley: - pomyślałem co mi tam) i przeczyściłem szybę od wewnątrz i odziwo pomogło (do dzisiaj się zastanawiam jakim sposobem - ale prawdopodobnie od tego, że miałem zwyczaj swojego czasu stawiać na skanerze ciężkie rzeczy, głównie książki i się takie małe kreski zrobiły od nacisku lampy na szybę… :slight_smile: )

Zdjęłam obudowaną szybę ( zatrzaski), przetarłam chusteczką i … dalej to samo :frowning: