Awaria systemu po instalacji catalyst od ATI


(E Jacholkowski) #1

Zainstalowałem sterowniki po grafiki radeon x1650xt, ze strony producenta, zrestartowalem komputer, podczas ładowania "nowego urzadzenia" wyskakiwał blue screen (za kazdym razem po kilkunastu sekundach). Postanowilem naprawić system z płyty cd. włączyłem naprawianie systemu Windows XP, jednak gdy pasek instalacji dochodzi do instalowania urządzen, komputer wywala blue screen i sie restartuje, teraz nie moge uruchomic systemu nawet w trybie awaryjnym, po kazdym restarcie zaczyna sie ta niedokonczona instalacja systemu. Co robic ;/? Format?? Nie chcę tracić danych :frowning: na dysku C. Pomóżcie. Wczesniej wszystko śmigało, problem sie zaczał po zainstalowaniu nowych sterownikow.


(Seba86mu) #2

Rozumiem, że Radeon x1650xt, to Twoja nowa karta graficzna ? Wcześniej miałeś inną ?

Jeżeli tak, to czy odinstalowałeś przed włożeniem nowej karty graficznej sterowniki od starej karty ?


(E Jacholkowski) #3

nie Radeon x1650xt to moja stara karta :wink: odinstalowalem stare sterowniki, jednak nie zrobilem restartu komputera i od razu zainstalowalem nowe. Moze to jest przyczyna ;/ Tylko co teraz z tym zrobić


(reanek) #4

Miałem identyczny problem.Mi pomógł tylko format.Ale najpierw wpadłem do kumpla podłączyłem u niego dysk i zgrałem co mi było potrzebne.


(Klossj23) #5

A jak się zachowuje system w trybie awaryjnym ?


(Vqrzony) #6

Zresetuj biosa . Możesz też spróbowac odpalic kompa na plytce ze sterami które powinienes miec w pudelku od karty


(E Jacholkowski) #7

Linuxem Live Cd odzyskałem dane :wink: i zainstalowałem nowy system. Czy ktoś może mi powiedzieć czy lepiej instalowac sterowniki od producenta (ASUS


(Vqrzony) #8

http://ati.amd.com/support/driver.html <- potem wybierasz system i rodzaj karty . Następnie masz 2 opcje . Najlepiej ściągnij tą pierwszą i już .A no i oczy wiście musisz miec Microsoft .NET Framework przynajmniej w wersji 2.0 (żeby nie bylo zaskoczenia jak podczas instalacji wyskoczy alert Mruga 2)