Awaria wtyczki Adobe Flash podczas oglądania filmików online


(Darek Dziuba) #1

Witam

Od jakiegoś czasu mam problem podczas oglądania różnych filmików on-line. W pewnym momencie wyskakuje komunikat "Wtyczka Adobe Flash uległa awarii. Odśwież stronę, aby spróbować ponownie". Jak sobie z tym poradzić? już odinstalowałem i ponownie zainstalowałem Adobe Flash - nie pomogło, podobnie jak aktualizacja mozilli do najnowszej wersji. Jak sobie z tym poradzić? CO zrobić?

Pozdrawiam

Darek


(Wilczurek23) #2

Drogi dziura87 ,

nie mogłem pozostać obojętny na taką prośbę, dlatego zadam Ci kilka pytań mogących być w jakiś sposób związane z Twoim problemem.

  1. Jaką aktualnie posiadasz wersję Firefoxa?

  2. Jaką aktualnie posiadasz wersję Adobe Flash Playera?

  3. Kiedy ostatnio Adobe Flash Player poprawnie działał?

Pozdrawiam,

rwid7kidj


(Darek Dziuba) #3

1) mam wersję 10.0

2) Adobe Flash Player 11 Plugin

3) nie wiem, nie pamiętam. nie przypominam sobie żeby to miało związek z jakąś wykonaną przeze mnie czynnością/instalowaniem czegoś...

pozdrawiam


(manieKMP) #4

Było coś zmieniane/aktualizowane w systemie przed wystąpieniem problemu i czy jest on cykliczny, występujący regularnie lub na konkretnych stronach/filmikach?

Ogólnie takie rzeczy kojarzą mi się z:

  • konfliktem z jakimś programem (np. oprogramowanie zabezpieczające może próbować blokować działanie)

  • wirusem mieszającym w systemie (np. niektóre próbują ingerować w działanie programów)

  • uszkodzonymi sektorami na dysku (jeśli pewne "elementy" programu znajdują się w takich miejscach, może dochodzić do błędów)

  • ogólną wydolnością systemu, lub jakiegoś w nim "błędu" (jak używałem Visty, po jakimś czasie korzystania z niego, taki błąd/awaria nagminnie zgłaszana była przy próbie uruchomienia OTL - do tej pory nie wiem co było tego przyczyną, z OTL'a rzadko korzystałem, a i rzeczy się dużo przez ten czas robiło w systemie, i sprzątanie i użytkowanie innych, również podobnych w działaniu aplikacji, może któryś go zblokował i ten przestał działać).

PS. Po de-instalacji flash'a mogą pozostawać śmieci (np. w postaci cache), może to one wywołują problem.


(Darek Dziuba) #5

tak jak wspomniałem wyżej, nie przypominam sobie żebym "zmieniał" coś w systemie, co mogłoby stanowić potencjalną przyczynę występowania owego problemu... co do ewentualnych śmieci - wątpię ponieważ do deinstalacji adobe używam programu Revo Uninstaller...


(tomal_) #6

Też mam podobny problem, po uruchomieniu systemu (win7 starter) i odpaleniu przeglądarki oraz puszczeniu filmiku we flashu zaczyna mielić mi dysk (w tym czasie komputer nie reaguje na nic), po jakiejś chwili wyskakuje info że wtyczka uległa awarii, odświeżam i po kłopocie ale tak jest zawsze pierwszy raz od uruchomienia, natomiast gdy wybudzam netbooka z hibernacji to już nie mam tego problemu, dlatego w większości "wyłączeń" korzystam z trybu hibernacji. Pozdrawiam