Awaria wtyczki Adobe Flash podczas oglądania filmików online

Witam

Od jakiegoś czasu mam problem podczas oglądania różnych filmików on-line. W pewnym momencie wyskakuje komunikat “Wtyczka Adobe Flash uległa awarii. Odśwież stronę, aby spróbować ponownie”. Jak sobie z tym poradzić? już odinstalowałem i ponownie zainstalowałem Adobe Flash - nie pomogło, podobnie jak aktualizacja mozilli do najnowszej wersji. Jak sobie z tym poradzić? CO zrobić?

Pozdrawiam

Darek

Drogi dziura87 ,

nie mogłem pozostać obojętny na taką prośbę, dlatego zadam Ci kilka pytań mogących być w jakiś sposób związane z Twoim problemem.

  1. Jaką aktualnie posiadasz wersję Firefoxa?

  2. Jaką aktualnie posiadasz wersję Adobe Flash Playera?

  3. Kiedy ostatnio Adobe Flash Player poprawnie działał?

Pozdrawiam,

rwid7kidj

  1. mam wersję 10.0

  2. Adobe Flash Player 11 Plugin

  3. nie wiem, nie pamiętam. nie przypominam sobie żeby to miało związek z jakąś wykonaną przeze mnie czynnością/instalowaniem czegoś…

pozdrawiam

Było coś zmieniane/aktualizowane w systemie przed wystąpieniem problemu i czy jest on cykliczny, występujący regularnie lub na konkretnych stronach/filmikach?

Ogólnie takie rzeczy kojarzą mi się z:

  • konfliktem z jakimś programem (np. oprogramowanie zabezpieczające może próbować blokować działanie)

  • wirusem mieszającym w systemie (np. niektóre próbują ingerować w działanie programów)

  • uszkodzonymi sektorami na dysku (jeśli pewne “elementy” programu znajdują się w takich miejscach, może dochodzić do błędów)

  • ogólną wydolnością systemu, lub jakiegoś w nim “błędu” (jak używałem Visty, po jakimś czasie korzystania z niego, taki błąd/awaria nagminnie zgłaszana była przy próbie uruchomienia OTL - do tej pory nie wiem co było tego przyczyną, z OTL’a rzadko korzystałem, a i rzeczy się dużo przez ten czas robiło w systemie, i sprzątanie i użytkowanie innych, również podobnych w działaniu aplikacji, może któryś go zblokował i ten przestał działać).

PS. Po de-instalacji flash’a mogą pozostawać śmieci (np. w postaci cache), może to one wywołują problem.

tak jak wspomniałem wyżej, nie przypominam sobie żebym “zmieniał” coś w systemie, co mogłoby stanowić potencjalną przyczynę występowania owego problemu… co do ewentualnych śmieci - wątpię ponieważ do deinstalacji adobe używam programu Revo Uninstaller…

Też mam podobny problem, po uruchomieniu systemu (win7 starter) i odpaleniu przeglądarki oraz puszczeniu filmiku we flashu zaczyna mielić mi dysk (w tym czasie komputer nie reaguje na nic), po jakiejś chwili wyskakuje info że wtyczka uległa awarii, odświeżam i po kłopocie ale tak jest zawsze pierwszy raz od uruchomienia, natomiast gdy wybudzam netbooka z hibernacji to już nie mam tego problemu, dlatego w większości “wyłączeń” korzystam z trybu hibernacji. Pozdrawiam