Awaria wyświetlacza LAPTOP HP DV6780

Cześć mam problem z monitorem , za bardzo się nie znam ale już był raz w naprawie z tej przyczyny i wydałem na naprawę ponad 700 zł .

więc zaczynam od początku rak temu po nocy uruchomianego laptopa otworzyłem klapę a tu monitor szlak trafił kolorystyka wyglądała jak by miał 8 bitów i strasznie się grzał w Everest Ultimate GPU diode pokazywało mi nawet 73 stopni aż nie możliwe ale jednak no i dalej po kilku dniach po uruchomieniu już całkiem poszło się … pokazały się paski pionowo w różnych kolorach , nie wiedziałem co się dzieje ale spróbowałem go uruchomić w trybie awaryjnym no i się udało ale tak jak na początku było czyli tak jak by było tylko 8 bit po tym odinstalowałem sterowniki od grafiki i uruchomiłem ponownie w trybie normalnym i się udało i było tak jak na początku ( 8 bit ) .

W naprawie mi powiedziano że grafika się spaliła ale jak mi wiadomo to by w ogóle przestał monitor chodzić , jak później się dowiedziałem to mogło coś się odlutować pod wpływem ciepła albo pasek łączący monitor z grafiką a chłodzenie i wszystko chodzi bez problemu a w Everescie pokazuje mi wszystko że jest ok hmm no i to samo teraz znowu mnie dopadło inaczej : ten sam ma problem z monitorem :frowning:

więc was proszę o pomoc jak coś pominąłem proszę pisać :expressionless:

Jeśli masz możliwość podepnij do laptopa zwykły monitor,gniazdo jest na tylnej ściance.Jeżeli będzie działał,wykluczy to awarię matrycy,inwertera i grafiki.

U mnie w laptopie MSI ,jest pionowa fioletowa cienka kreska ,gwarancja się skończyła nie wiem czy to naprawiać w serwisie MSi czy w swoim mieście .Gdy podepnę inny monitor linii nie ma.

Daj do naprawy na miejscu,matryce w większości wypadków pasują do laptopów,w MSI będziesz czekał conajmniej miesiąc.