Awaria

Witam

Piszę w imieniu kolegi, który ma następujący problem, nie ładuje się mu BIOS po włączeniu komputera, nic się nie dzieje, sprzęt taki jak: pamięć RAM, zasilacz, dysk został sprawdzony i działają poprawnie, jak można temu zaradzić???

Z jakiego powodu? Może nieudana próba upgrade, chcociaż nowe płyty mają zabezpieczenia przed takim stanem rzeczy :slight_smile:

Płyta do sprawdzenia, może zostala uszkodzona lub BIOS jest uszkodzony, można próbować w serwisie zdiagnozować przyczynę.

Należy sprawdzić procesor. Czy może jaiś z rodziny AMD?

:okulary:

No to pozostała grafika, procesor a w najgorszym wypadku płyta główna.

Opisz dokładnie objawy po włączeniu komputera. Czy wydaje jakieś dźwięki z głośnika wewnątrz obudowy. Jeśli tak to jakie.

zrób CMOS :wink:

Odłącz kompa od sieci.

Wyjmij na początek baterie na 30 minut, sprawdz z opisem płyty czy zworka kasująca bios na swoim miejscu.

Czy bateria dobra ma mieć powyżej 3V

Chałupniczą metodą? :hahaha: To chyba niewykonalne, ale mozęsz zresetowąć go domowym sposobem :wink:

co to ma za zadanie i jak się to robi???

nic się nie dzieje zadnych dzwiekow czarny ekran, i migająca dioda przy monitorze, karta graficzna jest OK, została sprawdzona

co to oznacza?

co to oznacza?

upgrade - aktualizacja biosu

AMD - producent procków

Kos@ CMOS zworką :wink: przestawić zworke i odpalić kompa, i zgasić, i przestawić zworke :slight_smile:

nie posiad instrykcji do płyty głównej, czy można w inny sposób???

czy możesz mi to objaśnić

Moja osobista rada:

Jak zadajesz tego typu pytania jak powyżej to lepiej razem z kumplem nie róbcie nic z tym komputerem !!

Bo jedno jedyne co wam się może udać to tylko pogoryszyć sprawę :twisted: :twisted: :twisted:

:arrow: SERVICE

czy może mi to wytłumaczyć, gdzie ta zworka jest umieszczona na płycie głównej, nazwa płyty głównej K7S5A

kamaa powiem Ci jedno, ze z Twoich pytań, i wątpliwości wynika, ze nirbardzo sie orientujesz w budowie kompa, a nawet producentów procków, wiec moze lepiej niech ten znajmomy Twój znjadzie kumpla co mu na miejscu pomoże, bo mozecie bardziej uszkodzic ten sprzet, a wtedy service bedzie obowązkowy do zaliczenia :wink: poozdro

nie mam zamiaru robić tego komputera tylko chce zdobyć wiedzę na ten temat, której nie posiadam, bardzo bym prosił o jakieś materiały, stron WWW

http://www.tomshardware.pl/

Przeciez wiem :wink:

Albo jak niektórzy wolą, wyjąć baterie :twisted:

Święte słowa, chociaż na kompie kumpla nieco łatwiej eksperymentować niż na swoim :stuck_out_tongue:

A ten komp, ma wszystko OK z zasilaniem? :o

Czytaj uważnie wszystkie posty w topicu :smiley: :smiley: :smiley:

Podaje ustawienia zworki kasującej bios:

pin 1

pin 2

pin 3

Zworka ustawiona dobrze to połączony zworką pin1 i pin 2.

Kasowanie biosu połączenie zworką pin2 i pin3.

Zworka z reguły jest przy baterii i kolorowa.

Oznaczenie JBAT1 choć nie jest regułą.

Wrzuć płyte do gogli i poczytaj wszystko znajdziesz - K7S5A

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl