Awarie aplikacji (Nazwa modułu powodującego błąd: KERNELBASE.dll)

Bez MemTestu. Po prostu używaj kompa na jednej kości, aż wystąpią błędy - potem zmiana slotu.

Jeszcze taka obserwacja.
Wartość tRC dla tych pamięci to 58 (tRP + tRAS), jednak płyta ustawiła ją na wartość 85. Zastanawiam się czy to nie wpływa jakoś na wydajność czy stabilność.
Gdyby ta wartość była niższa niż 58 to domyślam się że mogło by to powodować niestabilność, ale może za wysokie wartości też takie kwiatki powodują? Ciężko powiedzieć.

Na razie działaj na jednej kości, potem można spróbować zmiany tej wartości.

Dobre spostrzeżenie. Warto wyłączyć XMP i ustawić timingi oraz napięcie ręcznie.

@MatewoosH @sensu Tak zrobiłem ustawiłem te trc na sztywno na 58 resztę timingow zgodnie z XMP i dalem napięcie na 1,4v tak dla pewności, że to może nie przez brak prądu się dzieją takie fazy i pouzywam na takich ustawieniach dwóch kości. Chyba dobrze zrobiłem? Jak coś to piszcie, bo nie wiem czy zrozumiałem. Czy samo trc na 58 czy łącznie ma tyle wyjsc na trp+ tras.


Jest OK. Wartość tRC nie powinna być niższa niż suma tRP i tRAS bo może prowadzić do niestabilności.

Ja w pierwszej kolejności sprawdziłbym stabilność na jednej kości, jak wspomniałem wcześniej, ale ok, najwyżej zrobisz to później.

Event id 1000 w podgladzie zdarzeń.
W screnach które pokazałes to widnieje jako przyczyna oraz w jednym przypadku w powiazaniu z event id 1026.
Jak sobie wpiszesz w wyszukiwarke event id 1000 i event id 1026 to znajdziesz trochę opisów jakie moga być przyczyny.
Sprawdź czy po instalacji i problemie z aplikacja, masz w podgladzie zdarzeń, przy identycznych datach, id 1000 tego VPn-a i id 1026 (.NET…)

P.S. Jestes testerem przejściowego systemu pomiedzy Win 10 a Win 12. Niczym Vista
Nie dziw się ze aplikacje mogą nie nadążać.

Tak wiem, że windows 11 to świeży system i może zawierać błędy, ale przeczytaj proszę uważnie, napisałem na samym początku, że problem występuje zarówno na win 10 i 11. A co do tych błędów 1000 i 1026, to dziękuje ci za sugestie, bo trochę poszperałem i udało mi się wyeliminować ten 1026 (przynajmniej tak, to wygląda) różnymi poradami z filmów na YouTube, ale niestety błędu 1000 już nie. Każdy film dotyczący się tego problemu zaleca wklepanie komendy sfc\scannow w wiersz poleceń i naprawę plików systemowych, ale u mnie nie znajduje żadnych problemów z plikami i błąd nadal występuje.

Id 1000 to nieokreslony bład. Jesli dotyczy praktycznie tej samej aplikacji to oznacza ze jest pomiędzy nia a systemem konflikt.
Windows 10 oraz Windows 11 to tylko nazwa. Co poważniejsza aktualizacja to praktycznie „prawie nowy” system. Moze nie być kompatybilny z jakąś aplikacja.
Z tego co widziałem, aplikacja kłóciła sie z .NET i KERNELBASE.dll.
Praktycznie co można było zrobić zrobiłes. Jęsli nie ma poprawy to być moze problemem jest jakaś aktualizacja systemu.
Z tego co pamiętam to któraś z nich na komputerach z Ryzen 7 powodowała jakies problemy z grami.
Microsoft długo sie do tego nie przyznawał ale czy to naprawił?
Nie wiem nie zajmuje sie grami.

Szczerze? Tęskni mi się za czasami gdzie windows 7 się tak nie zmieniał, a co za tym idzie nie było takich problemów ze stabilnością działania. Teraz microsoft sobie wymyśla koło na nowo, a my jesteśmy ofiarami, które nigdy nie wiedzą co tym razem się posypie. Przykre, ale prawdziwe. Jeżeli jakaś aktualizacja może coś chrzanić, to może po prostu wgram jakąś starszą wersje win 10 np 20H2 i na tym potestuje? Już mi się trochę pomysły kończą.

Uruchom to narzędzie.

To jakoś doprecyzuj. KERNELBASE.dll odpowiada za uruchamianie plików exe.
Gdyby nie ponowna instalacja Windows można by „gdybać” ze to problem z tym plikiem, naprawa polega na jego wymianie na dokładnie taki sam plik z identycznej kompilacji Windows lub na jego ponownej rejestracji poleceniem regsvr32 KERNELBASE.dll w wierszu poleceń(administrator).
A najlepiej na zastosowaniu poleceń DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth oraz sfc /scannow
Tylko ze ty masz nowo postawiony system i non stop problem z surfshark.
Moze to ci się „żre” ze sterownikiem sieciowym (za stary, za nowy)
Tu zagladales?

Co do Instalacji jakiejś wcześniejszej wersji systemu to raczej nie jest to zalecane. Musiałbyś blokowac aktualizacje i „chodzić” na niezałatanym systemie.
Nie prościej wypróbować inny VPN.

Trochę czasu upłynęło, kilka formatów za mną i w sumie się uspokoiło. Nie wiem co było przyczyną, ale nie mam głowy się na tym zastanawiać. Na pewno nie jest, to vpn, bo testowałem. Temat uważam na tą chwilę za zakończony. Dziękuje wszystkim za chęć pomocy. Pozdrawiam i życzę wesołych świąt.