Awatary z FB w kontaktach telefonu

Witam!
Można jakoś pobrać awatary z Facebook’a i dodać je do kontaktów w telefonie? Mogę ręcznie pobrać z profilu na dysk, ale nie od każdego - nie wiem, dlaczego.
Ktoś coś?

Fajnie to wygląda w kontaktach, jak są grafiki ze zdjęciami.

A próbujesz je zapisywać z poziomu jakiego urządzenia i przy pomocy jakiej przeglądarki?

Facebook nie blokuje przy pomocy JS lub CSS klikalności na awatarze (Instagram już raczej coś blokuje CSS-em).

No niby nie, ale na mojego pierwszego brata awatar mogę kliknąć i się powiększa na pół ekranu. Potem mogę to zapisać jako *.jpg i ustawić w kontaktach. Mojego kuzyna awatar jest nie klikalny na stronie profilu.

Z tego co kojarzę, to prawdopodobnie Twój kuzyn ustawił sobie widoczność zdjęcia profilowego na “Tylko ja”, czyli właśnie działa to tak jak opisujesz - widzisz jego zdjęcie, ale nie możesz go sobie powiększyć (jedynie on może to zrobić). Więc wynika to z ustawień prywatności każdego użytkownika, a nie z jakiegoś błędu po Twojej stronie.

Czyli nie pobiorę awatara z FB i nie ustawię w kontaktach? No cuż, szkoda i trudno.

Jedyne rozwiązanie jakie w tym przypadku widzę, to zrobienie zrzutu ekranu z miniaturowym zdjęciem i przycięcie go tak, aby tylko awatar na nim pozostał. Tylko że wtedy będzie on okrągły no i w dużo gorszej jakości.

Lub zapisanie obrazka jako kwadrat “200x200” - “360x360” taki jaki widzisz w okręgu mając nowy layout FB - wtedy nie trzeba nic ucinać, bo przeglądarka pobiera kwadratowy a CSS robi zaokrąglenia.

Pewnie i tak lepsze to niż obrazki zapisane w pliku kontaktów co mają chyba rozmiar 64x64 z mocną kompresją.