Awesome Screenshot Plus nie zapisuje zrzutów

Czy oprócz mnie ktoś ma jeszcze problem z dodatkiem Awesome screenshot: Capture and Annotate 2.4.4 (Firefox 36)? Nie mogę zapisywać zrzutów. Jest może sposób na naprawienie tego problemu?

Podejrzewam, że jest to wtyczka w ścisłym znaczeniu tego słowa :-) Można skreny wysyłać przez internet, ale nic więcej.

to źle podejrzewasz.

Ja mam od kilku dni to samo. 2.4.4 i Firefox 36. Na wszystkich 3 komputerach nie zapisuje screenow (tzn. po save’ie docelowy katalog jest pusty). Udało Ci się to ogarnąć?

Na Firefox 32 działa, choć to według mnie, dość ograniczony dodatek, tylko do .png. Znacznie więcej opcji zapisu i edycji, wybrania katalogu, czy od razu wrzuca do neta na hosting, ma Lightshot https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/lightshot/ Działał mi na FF37 beta.

Dzięki :slight_smile: Przyda sie.

 

mi natomiast adorec polecił Nimbus Screen Capture https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/nimbus-screenshot/?src=api

Moim skromnym zdaniem lepszy zarówno od Awesome Screenshot jak i Lightshot. Od Awesome… tym, że działa! Plus łatwa możliwość maskowania wybranej części efektem matowej szyby (nie jestem pewien czy Awesome miał tą opcję) bezpośrednie przesyłanie na dysk Google. A Lightshot’a deklasuję np. tym, że ma możliwość robienia zrzutów całych stron.

Do zrzuto całych stron - to używam dodatku https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/pagesaver/

 

Tak to wygląda http://prntscr.com/6g81fi

Na drugiej zakładce ustawia się, jaki format (jpg, czy png).

Masz przykładowy zrzut jpg całej strony http://prntscr.com/6g82av

Przepraszam! Czy Ty jesteś jakimś funboy’em Lightshot’a, że tak usilnie do niego przekonyjesz? Po pierwsze w *.jpg można zrzuty zapisywać we wszystkich trzech dodatkach tj. Awesome… , Nimbus jak i Twoim Lightshot’cie. Po drugie po co dwa dodatki skoro jeden Nimbus robi to co Twój “jedynie słuszny” duet plus troszkę więcej! Maskowanie wybranych elementów itd.

Mylisz się. Korzystałem z Lightshot’a i wiem, jak go używać, Tyle. Tylko do hostingu obrazków używam strony http://prntscr.com/

A niektóre dodatki mam gdzieś*, chociaż przydatne. Edycję obrazów, to ja mogę zrobić na dysku. Może byk microsoft picture manager.

Do piorunowego screena i automatycznego zapisu, używam MWSnap. Od wielkiego halo, potrzebny mi pearl, gdy chcę zrzucić stronę nie mieszczącą się na ekranie. http://prntscr.com/6gaytm

 

To nie dodatek - powtarzam, tylko strona w zakładkach. Na tym hostingu od lat przesyłam obrazki - przynajmniej nie giną.