Awesome Screenshot Plus nie zapisuje zrzutów


(p19koz) #1

Czy oprócz mnie ktoś ma jeszcze problem z dodatkiem Awesome screenshot: Capture and Annotate 2.4.4 (Firefox 36)? Nie mogę zapisywać zrzutów. Jest może sposób na naprawienie tego problemu?


(Piotrsobol) #2

Podejrzewam, że jest to wtyczka w ścisłym znaczeniu tego słowa :-) Można skreny wysyłać przez internet, ale nic więcej.


(p19koz) #3

to źle podejrzewasz.


(Seeg) #4

Ja mam od kilku dni to samo. 2.4.4 i Firefox 36. Na wszystkich 3 komputerach nie zapisuje screenow (tzn. po save’ie docelowy katalog jest pusty). Udało Ci się to ogarnąć?


(Bogdan_G) #5

Na Firefox 32 działa, choć to według mnie, dość ograniczony dodatek, tylko do .png. Znacznie więcej opcji zapisu i edycji, wybrania katalogu, czy od razu wrzuca do neta na hosting, ma Lightshot https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/lightshot/ Działał mi na FF37 beta.


(Seeg) #6

Dzięki :slight_smile: Przyda sie.


(p19koz) #7

 

mi natomiast adorec polecił Nimbus Screen Capture https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/nimbus-screenshot/?src=api

Moim skromnym zdaniem lepszy zarówno od Awesome Screenshot jak i Lightshot. Od Awesome… tym, że działa! Plus łatwa możliwość maskowania wybranej części efektem matowej szyby (nie jestem pewien czy Awesome miał tą opcję) bezpośrednie przesyłanie na dysk Google. A Lightshot’a deklasuję np. tym, że ma możliwość robienia zrzutów całych stron.


(Bogdan_G) #8

Do zrzuto całych stron - to używam dodatku https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/pagesaver/

 

Tak to wygląda http://prntscr.com/6g81fi

Na drugiej zakładce ustawia się, jaki format (jpg, czy png).

Masz przykładowy zrzut jpg całej strony http://prntscr.com/6g82av


(p19koz) #9

Przepraszam! Czy Ty jesteś jakimś funboy’em Lightshot’a, że tak usilnie do niego przekonyjesz? Po pierwsze w *.jpg można zrzuty zapisywać we wszystkich trzech dodatkach tj. Awesome… , Nimbus jak i Twoim Lightshot’cie. Po drugie po co dwa dodatki skoro jeden Nimbus robi to co Twój “jedynie słuszny” duet plus troszkę więcej! Maskowanie wybranych elementów itd.


(Bogdan_G) #10

Mylisz się. Korzystałem z Lightshot’a i wiem, jak go używać, Tyle. Tylko do hostingu obrazków używam strony http://prntscr.com/

A niektóre dodatki mam gdzieś*, chociaż przydatne. Edycję obrazów, to ja mogę zrobić na dysku. Może byk microsoft picture manager.

Do piorunowego screena i automatycznego zapisu, używam MWSnap. Od wielkiego halo, potrzebny mi pearl, gdy chcę zrzucić stronę nie mieszczącą się na ekranie. http://prntscr.com/6gaytm

 

To nie dodatek - powtarzam, tylko strona w zakładkach. Na tym hostingu od lat przesyłam obrazki - przynajmniej nie giną.