AXA Direct - opinie

Witam

Interesuje mnie ubezpieczenie samochodu OC w AXA Direct. Z tego co tak czytam na internecie to są jakieś straszne opinie, jacy to oni są nie dobrzy, źli itp. (choć z drugiej strony jaki ubezpieczyciel jest dobry :wink: ). Może ktoś podzielić się opinią na ich temat?

Jestem agentem ubezpieczeniowym, nie pracuję w AXA’ie tylko w innej firmie (w tej chwili nie ma znaczenia w jakiej bo reklamy robić tutaj nie zamierzam) i powiem Ci tak - jeżeli kupujesz tylko OC to bierz je w najtańszym miejscu ponieważ OC i tak jest gwarantowane przez fundusz państwowy, a to czy działają wolno czy szybko to będzie zmartwienie tej osoby w która grzmotniesz samochodem, ale wypłacą mu tak czy siak - zastanawianie się jaka firma jest dobra a jaka jest zła zaczyna się w momencie kiedy chcesz kupić AC bo to będą usługi które będą się tyczyły bezpośrednio ciebie. Jak koniecznie chcesz OC (i TYLKO OC) w AXA’ie to bierz - krzywda ci się nie stanie, ale zawsze warto podejść do CUK-u i zobaczyć co inni mają w swojej ofercie ponieważ niektórzy ubezpieczyciele dodają za darmo do ubezpieczenia OC np. ubezpieczenie NNW dla pasażerów.

To co piszę kolega Pharun jest prawdą. Nie TY będziesz korzystał z OC w razie czego tylko poszkodowany. To, że pewnie będzie musiał walczyć z Axą po sądach to już nie jest Twój problem. :-k

Z drugiej strony zacytuję Tobie fragment pewnego kawałka, którego już nie mogę słuchać, bo puszczają go na okrągło w większości stacji radiowych: :D/ “Zasady proste w życiu mam - nie rób nikomu tego, czego Ty nie chcesz sam:slight_smile:

Nie wiem, czy nie warto poszukać po ofertach innych TU, gdyż czasami różnice w cenie okazują się niewielkie, a zyskać możesz np. darmowe assistance lub inne takie. . . Ale przede wszystkim czyste sumienie :wink:

Ja sam kiedyś analizowałem ten temat i wybrałem Liberty Direct, gdyż dawali możliwość dokupienia do OC za 100 zł assistance na całą Polskę oraz Europę, a i sama cena OC należała do najniższych. Tobie radzę przeanalizować dokładniej większą ilość ofert. Poszukaj kodów promocyjnych, extra zniżek, jakiś promocji - nie zawsze Axa okazuje się najtańsza.

Dobra sprawa to tez , opcja ubezpieczenia od utraty zniżek w razie kolizji z twojej winy. nie wszystkie to oferują.

W zasadzie to każdy jest ubezpieczyciel jest dobry, do momentu pierwszej stłuczki … Ja jestem klientem AXA i na razie nie narzeka :slight_smile:

Jakby co, to na e-maile, formularz - nie odpisują, nigdy (przynajmniej mi nie zdarzyło się).

Tylko kontakt telefoniczny, można go też zamówić na stronie.

Wymieniać u nich pękniętej szyby zbytnio nie warto, później w szkodach jest “szybowa” i ubezpieczenie droższe (przez chyba 5 lat), choć przy tylko takiej szkodzie procentowa zniżka pozostaje bez zmian.

Co do nie tracenia zniżek po wypadku, na stronie napisali, że nie da rady:

Dziękuje za odpowiedzi :slight_smile: Wiadomo, że kupując OC trzeba kierować się jak najtańszym ubezpieczeniem, bo reszta nas nie obchodzi :razz: . Zapytałem się o opinie, bo czytałem, że AXA bardzo często przesyła jakieś zwyżki, no ale to może dlatego, że ludzie próbują ukryć fakt kolizji :?

A mam jeszcze do Was pytanie - czy ubezpieczyciel sprawdza dane poza Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarantowanym? Bo tak “bawiąc się” kalkulatorem OC, zauważyłem, że m.in. osoby w związku małżeńskim płacą mniej niż osoby rozwiedzione oraz osoby które nie mają dzieci poniżej 18 r.ż. również płacą mniej za OC. I w sumie gdyby nie było to gdzieś kontrolowane to można byłoby ściemniać (no poza stłuczkami), aby uzyskać jak najtańsze ubezpieczenie OC :?

Nie wiem z jakiego kalkulatora korzystałeś, ale ngdy się z takimi pytaniami nie spotkałem. Zaś jeśli chodzi o ubezpieczenie, byłem ubezpieczony w Liberty Direct, gdyż było to dla mnie najtańsze ubezpieczenie, po roku z 10% zniżką oferowali niewiele mniej, niż bez zniżki, przeszedłem do AXA Direct, bo zaoferowali mi połowe tego co Liberty po roku z 10% zniżką. Wniosek jest jeden, ubezpieczycieli OC trzeba zmieniać jak rękawiczki, nie ma co się trzymać jednego, bo te ich zniżki to pic na wodę.

Dopłaty mogą być związane ze szkodami jak np. te szybowe, bo niby zniżki się za takie nie traci, więc niektórzy tego nie podają - ale trzeba.

Odpis aktu stanu cywilnego może dostać:

“osoba, której akt dotyczy, jej wstępny, zstępny, rodzeństwo, małżonek, przedstawiciel ustawowy, pełnomocnik oraz inne osoby, które wykażą interes prawny. Interes prawny ma miejsce, gdy przedstawienie odpisu aktu stanu cywilnego lub zaświadczenia ma istotne znaczenie dla rozstrzygnięcia sprawy w postępowaniu sądowym lub administracyjnym.”

Więc sami chyba tego nie sprawdzą. Jednak podawane dane nazywają oświadczeniem ubezpieczającego.

Dlatego później mogą zażądać jakiś dokumentów, czy w tym przypadku tak robią - nie wiem.

Ale np. po zgłoszeniu szkody żądają poprzednich zaświadczeń o przebiegu ubezpieczenia (z chyba 5 lat). Warto je zawsze brać, by później nie biegać do starych ubezpieczalni.

Ba na wysokość Opłaty ma nawet znaczenie kolor Auta. chyba szary jest najtańszy.

Z tym to się już w ogóle nie spotkałem. To nie dotyczy przypadkiem AC? Bo rozumiem, że może nie tyle o kolor chodzi, a o rodzaj lakieru.

O kolorze widzę, że tutaj coś napisali: http://ekonomia.rp.pl/artykul/706702,10 … ze-OC.html

Sprawdziłem i rzeczywiście kolor w tamtej firmie wpływa na koszt OC, choć nie zawsze.

Przykład (różnica za kolor nawet ponad 40 zł):

do 25 lat, lub prawo jazdy do 2 lat:

  • 452,06 zł - biały

Mnie się wydaje, że w przypadku ceny za kolor to kwestia złodziejstwa, biały bardziej rzuca się w oczy i może więcej w takim kolorze kradną. O ile jeszcze dzieciaki poniżej 18 r.ż. rozumiem, o tyle to, że żonaty płaci mniej niż wdowiec/rozwodnik to nie kapuję (no chyba, że myślą, że po rozwodzie/śmierci bliskiej osoby w depresje się wpadnie). :?

Jeszcze taka sprawa. Czy jest możliwość sprawdzenia (poza czekaniem z UFG na pismo) ile miało się stłuczek w ciągu pięciu lat? Pamiętam, że kiedyś była stłuczka, ale kiedy to nie wiem, a moje towarzystwo mówi, że oni mają dane tylko do trzech lat i nic nie mają w systemie, w Avivie gościu mówi, że stłuczka była trzy lata temu, ale nalicza mi ubezpieczenie jakby jej nie było, a w AXA powiedziano mi, że w ciągu 5 lat nie miałem w ogóle stłuczki. Czy konsultanci mają w ogóle dostęp do UFG czy wróżą z fusów? :^o #-o

Na stronie AXA (będąc ich klientem) można sprawdzić swoje szkody w dziale Polisy i Propozycje.

Może w tamtej ubezpieczalni jest podobnie (choć napisałeś, że tylko 3 lata).

Jak nie, to chyba zostaje szukanie w papierach lub jednak UFG.

A cenę zmienia też zawód, warto pomyśleć o przekwalifikowaniu się na gospodynię domową (która stereotypowo ma siedzieć w kuchni) :stuck_out_tongue:

@roobal

ja tez sie z tego śmiałem ze kolor na OC ale jednak. Tak samo jak czy żonaty , ma dzieci, gdzie mieszka. lub czy garażowany. pełno pytań. Co do kradziezy o koloru to chyba ma tlko znaczenie przy AC bo OC do kradzieży nic nie ma.

Przepraszam, że odkopuję temat, ale de facto przestaje mieć już siły do tych Axów, Avivów,Gothaerów itp. :-x

Postawiłem na AXA. Rozmawiałem z przedstawicielem AXA (a właściwie przedstawicielką) i zaintrygowała mnie taka sprawa:

Dzwoniąc na infolinię mojego dotychczasowego ubezpieczyciela (Gothaer) w pytaniu w sprawie szkody poinformowano mnie, że oni nie mają nic w systemie, ale zniżkę mam na 10%.

No i rozmawiam z przedstawicielką AXA o dotychczasowych zniżkach i szkodach,a ona mówi, że to niemożliwe żeby była tak mała zniżka na OC [pomimo podkreślenia, że stłuczka była 2 lata temu] i ona wskaże na zniżkę 40% (!), ponieważ takie zniżki daje AXA swoim kierowcom. Na pytanie czy to aby na pewno w porządku ona wskazuje, że tak, to napewno pomyłka konsultanta Gothaeru itp.

Samochód jest ubezpieczony od 6l. w Gothaer. W ciągu tych 6l. wystąpiła jedna stłuczka (dokładnie w listopadzie 2011r.). Czy babka ma racje, że zniżka jest źle wyliczona? No i chyba właściwsze pytanie - czy poniosę jakieś konsekwencje w przypadku podania przez nią takiej zniżki?

Przepraszam, za długi wywód, ale chce być wszystkiego pewien. Żeby się nie okazało, że wszystko jest pięknie i ładnie, a potem mi dowalą zwyżki za kłamstwo :? Tak samo AXA, Aviva i Gothear wskazywały, że w ciągu 3/5l. nie było szkody, natomiast dostałem oficjalne pismo z UFG, że była szkoda i to 2 lata temu :-x

Trzeba podać: “Wysokość zniżki bądź zwyżki na ostatnio wystawionej polisie”.

W razie czego mogą chcieć udokumentowania wpisanych danych, jak coś się nie będzie zgadzać, to dopłaty są możliwe.

Nowym klientom dają jeszcze jakieś zniżki, może w rozmowie o nie chodziło.

Chyba najlepiej samemu wypełnić formularz na stronie, do tego będzie dodatkowe -20% za zakup przez internet (jeżeli nowy klient).