Az - zarządzanie rekordami DNS

Witam. Mam domenę w az.pl kiedy w panelu kliknę ,zarządzanie rekordami dns" to wyskakuje strona z komunikatem ze trzeba zmienić dnsy na te z az.pl. Dlaczego? przecież jak je zmienię te dnsy to przestanie mi działać strona, a potrzebuję wprowadzić dane do Gmaila w panelu. Wiem, że lepiej zadzwonić do nich, ale ich już nie ma w pracy, a może ktoś zna rozwiązanie problemu…

możesz jaśniej, bo nie rozumiem…

Wyjaśnij dokładnie swój problem, jaka domena?

google wprowadziło usługę stworzenia gmaila w swojej domenie np. mójlogin@mojadomena.pl

,Jakiś czas temu Google udostępniło do beta-testów usługę Gmail for your domain pozwalającą na zakładanie i administrowanie kontami Gmail we własnej domenie. Usługa ta jest dostępna dla firm, portali, dostawców internetu oraz osób prywatnych. "

I żeby emaile dochodziły trzeba skonfigurować odpowiednio domenę tzn. wprowadzić rekordy mx dla domeny:

Adres serwera MX Priorytet

ASPMX.L.GOOGLE.COM. 10

ALT1.ASPMX.L.GOOGLE.COM. 20

ALT2.ASPMX.L.GOOGLE.COM. 20

ASPMX2.GOOGLEMAIL.COM. 30

ASPMX3.GOOGLEMAIL.COM. 30

ASPMX4.GOOGLEMAIL.COM. 30

ASPMX5.GOOGLEMAIL.COM. 30

Wchodzę do panelu na az.pl i klikam ,zarządzanie rekordami dns" - po chwili widzę komunikat że żeby to zrobić muszę zmienić dnsy domeny na ns1.az.pl i ns11.az.pl. Jeśli kliknę tak to przestanie mi działać mojastrona.az.pl(wykupiłem domenę mojastrona.az.pl) bo zmienią się dnsy ale za to będzie działać poczta gmail w domenie mojastrona.az.pl . Potem jak przywrócę z powrotem dobre dnsy to rekordy mx znikną… I jak zrobić żeby bez zmiany tych dnsów te rekordy powpisywać??

serwer mam oczywiście nie w az.pl tylko w insane

Dwa rozwiazani

1. w az.pl masz zakupiona domene… dnsy sa przekierowane na inny serwer, wiec twoim serwerem dns nie jest serwer az tylko cala zabawa sie odbywa tam gdzie masz wykupione konto hostingowe bo tam sa twoje dnsy i wszystkie ustawienia co do domeny. Zajrzyj do ustawien MX w twoim panelu na koncie hostingowym.

2. Zaparkuj domene na freedns.sgh.waw.pl, rejestruejsz sie, towrzysz strefe podstawowa i.

dodajesz rekordy a o tresci

• domena.pl. -> ip

• www -> ip

jak chcesz subdomene tak samo, dodjaesz rekordy A

wazne zebys tam gdzie masz hosting mial to tez skonfigurowane.

Potem dodajesz sobie rekordy mx z google… i po sprawie, jak cos to na dole mozesz jeszcze zrobic CNAME … wg, to najlepsze rozwiaznie

Ad. 1

Czyli wystarczy jeżeli admin mojego hostingu pododaje mi te rekordy do domeny? sam nie mogę bo nie mam takich opcji w panelu… I wtedy an az.pl nic już nie muszę konfigurować?

tak jak napisalem. Az.pl nie ma nic do tego - oni w zaden sposob nie utrzymuja twojej domeny… ty im tylko za nia placisz :slight_smile:

i tak - napisz to do swoich adminow z firmy hostingowej, to ich dzialka, ewentualnie rozwiazanie numer dwa.