Azereus czy bitcomet-ktory lepszy?

j.w i dlaczego?

Ja używałem oba, ale żaden nie przypadł mi do gustu, polecam ci

uTorrent :slight_smile:

A co do tematu to lepszy moim zdaniem jest bitcomet, nie używa Javy i miałem większe transfery, używałem wtedy neo 256 :slight_smile:

Chłopie :szukaj:

Klik może jeszcze tutaj :?

Osobiście polecam Azureus’a

Azureus = Java ;/ Zbyt duże obciążenie procka. Jeśli chodzi o wybór z tych dwóch to rzecz jasna BitComet. A jeśli chodzi o mnie to całkowite popracie dla Merxor i dla uTorrent.

Oba programy są z “górnej półki” w skład której wchodzi również µTorrent.

Azureus jest przeznaczony raczej dla mocno zaawansowanych użytkowników , zwłaszcza jeśli w grę wchodzi wykorzystanie jego licznych opcji i wtyczek (jako jedyny posiada np. wtyczkę do anonimizacji). Ponieważ opiera się o Javę , mocno obciąża system , posiada DHT (własne) , szyfrowanie protokołu , dobrze tworzy własne pliki *.torrent. Jego kod źródłowy jest powszechnie dostępny. Laureat nagrody Sourceforge.

Bitcomet cieszy się nie do końca zasłużoną złą sławą ze względu na między innymi ignorowanie tzw. “prywatnej flagi” w jednej ze starszych wersji , oskarża się go również o agresywne metody łączenia z użytkownikami i preferowanie tych mających bitcometę. Dobry klient z wystarczającym zasobem opcji , również pozwala na tworzenie plików *.torrent , obsługuje szyfrowanie i DHT , niska zasobożerność , szybkie łączenie się z dużą ilością źródeł. Kiepsko tolerowany przez prywatne strony - można po prostu dostać bana.

µTorrent to mały i lekki klient , posiadający podstawową funkcjonalność (ale to wystarcza) , również obsługuje szyfrowanie i DHT , prawie nie obciąża systemu. Nie nadaje się do tworzenia własnych torrentów ( co nie znaczy że nie seeduje) , najlepszy dla początkującego użytkownika. Mimo swoich zalet , ciąży nad nim zła sława związana ze skandalami w jakie regularnie wplątuje się jego twórca Ludvig Strigeus (Ludde) , jeden z nich dotyczył zawarcia umowy z firmą zwalczającą p2p , inny ze wspieraniem oszukańczej witryny Usenext. Mimo tego jak dotąd nie ma dowodów na to że µTorrent jest w jakikolwiek sposób niebezpieczny dla użytkownika.

Wszystkie 3 programy są bardzo dobre i deklasują konkurencję w swojej dziedzinie. Jeżeli chcesz program do ściągania i nie będziesz robić nic poza dorzucaniem kolejnych torrentów do listy to najlepiej nadają się µTorrent i Bitcomet. Jeśli zamierzasz tworzyć własne torrenty to Bitcomet i Azureus oba robią to doskonale. Jeśli przeszkadza Ci obciążenie systemu zapomnij o Azureusie.

Opisy poszczególnych opcji programów (poza wymienionymi najważniejszymi) znajdziesz na ich domowych stronach. Ponieważ nie określiłeś swoich potrzeb nie można powiedzieć który program najlepiej je zaspokoi , o żadnym z nich nie można powiedzieć że jest najlepszy , zwłaszcza że róznie się spisują na różnych konfiguracjach sprzętowych.

Z dwóch podanych to tylko BitComet,ale również bardzo dobry i godny uwagi jest

grzesiek82 oba programy są bardzo dobre

Zobacz Tu

a także Tu

Lecz jeżeli ci nie przypadnie do gustu ani ten ani ten

Polecam

:wink:

ja uzywam azureusa ale mozesz tez pobierac za pomocą Opery 9 przeciez ma bittorrenta

Ale pobieranie za pomocą Opery do najlepszych rozwiązań nie należy. Opera ma problem ze wznawianiem przerwanych lub zatrzymanych połączeń podczas pobierania torrentów.

Osobiście polecam BitComet. Mniej zasobożerny, a na dodatek szybszy od Azureusa.

To prawda że klient Opery nie należy do najlepiej wykonanych elementów tej przeglądarki.

Mawia się , że Bitcomet dobiega najszybciej do mety ponieważ podstawia nogę innym biegnącym :wink:

A tak serio to szybkość raczej zależy od ilości seedów i peerów a nie od programu (przynajmniej spośród trzech o których mowa) , aczkolwiek można odnieść mylne wrażenie jakoby bitcomet był szybszy gdyż nawiązuje połączenia z większą częstotliwością niż pozostałe programy co w początkowej fazie ściągania może owocować złudzeniem wyższej prędkości. W praktyce jednak po kilkunastu minutach wszystko się wyrównuje.

Co do zużycia zasobów to oczywiście siłą rzeczy program pisany w C++ zawsze będzie “lżejszy” od opartego na Javie.

Na korzyść Bitcometa można jeszcze przytoczyć funkcję obchodzenia NAT/Firewalla która umożliwia bezkonfiguracyjne przedostawanie się przez zapory utrudniające komunikacje innym klientom.

Niemniej mimo zalet , używanie Bitcomety może skończyć się zablokowaniem konta na wielu najlepszych prywatnych stronach społeczności torrentowej …

Azureusa nie trzeba specjalnie zachwalać , zwłaszcza wśród osób aktywnie uczestniczących w publikowaniu nowej zawartości w sieci :slight_smile:

Natomiast zdecydowanie odradzam go osobom początkującym i/lub zamierzającym tylko ściągać przy minimalnej ilości konfiguracji i braku zainteresowania funkcjonowaniem programu …

a jak tym BitCometem sie sciaga? bo próbowałe nim wiele razy ale cos nie jakos niepotrafie moze mi to tkos objaśnić :oops: