Azuerus- big problem z instalacją

Cześć! Mam problem tj. zrobiłem reinstall kompa i teraz nie mogę zainstalować Azureusa, tzn mam problem z NATEM.Nie wiem czemu,bo wcześniej instalowałem i nie było tego problemu,więc to raczej nie jest wina dostawcy. I drugie pytanie-mialem azureusa na innym dysku,aby przy reinstalu mogl spokojnie dzialac ale nie dziala:/ i czy jest możliwość jakoś skopiowania plikow,ktore sa odpowiedzialne za ściąganie,ze po zamianie to co sciagalem bedzie dalej szło. Z gory dziekuje za pomoc!

AA i co do antywira ktory moze blokowac-to mam pande z firewallem,ale jak instalowalem azureusa to usunalem pande zeby nie blokowala portu,ale nadal nic :confused:

azureus nie działa, bo wprawdzie go nie reinstalowałeś, ale reinstalowałeś system, w związku z tym rejestr i prawdopodobnie

brakuje tam jego wpisów konfiguracyjnych, ponadto programy używają do zapisywania swoich danych folder dane aplikacji w folderze twojego profilu i likwidując ten folder podczas reinstalacji wymazałeś mu wszystkie potrzebne do działania dane; jednym słowem musisz go reinstalować, czy podejmie dalej ściąganie nie do końca ściągniętych plików nie wiem, ale powinieneś po reinstalacji przenieść cały folder, który może nazywać się np. incomplete do nowego azureusa i jest to możliwe(być może ma też coś takiego jak import niedokończonych ściągań, musisz sprawdzić w poszczególnych menu, kiedyś czytałem, że importuje nawet takie ściąganie z innych programów)

a czy wiesz które pliki mam przenieść? Bo jest ich sporo i dokładnie nie wiem,które są potrzebne. Robilem reinstal 2 razy i raz juz przenioslem do nowego wszystkie pliki ale nic się nie zrobiło.Może potrzebna jest ta sama wersja,bo teraz sciagnalem inna wersje?

wersja raczej nie powinna mieć znaczenia - częściowe pliki mogą być w folderach incomplete, partials, temporary, coś w tym stylu, nie znam

nowszych azureusów, a dociągalem pliki nie nim, tylko shareaza, gdyby ci zależało możesz nim spróbować , ma funkcje importu w ustawieniach, tylko musisz jej zaznaczyć, żeby ściągala torrenty w ustawieniach, może to być np. handle torrent links lub coś podobnego, powinna też w ustawieniach mieć funkcję importuj i wtedy wystarczy wskazać folder z niedociągniętymi plikami; taką samą funkcję w ustawieniach może mieć azureus, bo są b. do siebie podobne, ale już nie pamiętam, bo ostatnio miałem z nim do czynienia ponad 2 lata temu

Zainstalowalem shareaza ale podczas konfiguracji wyskakuje mi komunikat " You have indicated that you want to set up port-forwarding on your NAT router or firewall. Please configure your network to forward TCP and UDP ports 6346 to your local PC"

Jestem laikiem w tych sprawach i niestety nie wiem co jest, dodam,ze przed reinstalka instalowalem takie programy bez problemu a teraz cos sie psuje ;///

mentoss proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem, używając opcji Zmień

komunikat mówi, ze zaznaczyłeś przekierowanie portów na ruterze albo zaporze i w związku z tym masz skonfigurować przekierowanie portu

6346 na twój adres ip w TCP i UDP(protokoły internetowe); jeśli nie masz żadnej możliwości konfiguracji rutera możesz poprosić administratora,

by przekierował ten port na twój ip(jeśli tego portu nie blokuje twoja zapora albo antywirus?), a jeśli i to jest mało realne pozostaje ci odhaczyć w ustawieniach shaerazy port-forwarding(przekierowanie portów), zamiast tego możesz zaznaczyć coś w stylu UPnP, wtedy program będzie próbował sam przekierować sobie porty, ale aby było to możliwe funkcję tę musi obsługiwać ruter(i mieć ją włączoną) i musisz

włączyć i ustawić na start automatyczny usługę Host uniwersalnego urządzenia plug and play; co do wystąpienia problemu po reinstalacji ciężko coś powiedzieć - może administrator zaczął blokować port, więc związek jest przypadkowy, może to zapora windowsa, którą żle skonfigurowałeś - musisz się poinformować, czy inne osoby z sieci też mają takie problemy, wtedy np. wyeliminujesz administratora itd.

gdybyś włączył tę usługę Host itd. i nie dało to żadnego rezultatu, wyłącz ją, bo jest podatna na ataki wirusów!!