B. Wysoka temperatura na karcie graficznej

Witam, mam problem ponieważ mam temperaturę p. graficznego aż 79 C… Przez to nie mogę grać bo wyskakuje błąd że sterownik grafiki przestał normalnie działać .Nie wiem dlaczego mam taką temperaturę.

Mam kartę Palit GeForce 7300 GT Sonic :/… Proszę o pomoc.

:twisted: przeczyść chłodzenie, nałóż nową pastę i już…

to rzeczywiście sporo, kartę kręciłeś ?? bo ona ma domyślnie zaniżone taktowania względem np. Galaxy.

mam nowe chłodzenie (na karcie standardowe [zaplombowane]) i do obudowy 2 nowe wentylatorki traktowanie standardowe (domyślne)

widocznie twój palit się sypie. jaki system operacyjny ??

a czy te wentyle sa ustawione w ten sposub ,ze dmuchaja zimne powietrze na karte ?

Czy poprostu cyrkuluja tylko powietrze w budzie … .

Mam ten sam problem z grzaniem sie karty , mala buda , duzo kabli , duzo sprzetu w srodku = wysoka temp. otwarcie budy tylko pomaga.

Jak masz jakis budzet kup wieksza buda najlepiej z wentylem 12 cm na bocznej scianie.

Cos w tym stylu ( po wyplacie sam kupuje) :

http://pcking.de/eshop.php?action=artic … _treffer=9

a jak nie to jak pisalem wyzej , wentyle skierowac na karte aby zimne powietrze dodatkowo zchladzalo … a jak niepomoze to trzeba bebechy otworzyc.

Pozdrawiam.

Sprawdź jakie temperatury mogą być w instrukcji… u mnie na gigabyte GF 7600 GS mam koło 60 - 70 stopni i jest to norma (dopiero przy 120 stopniach karta graficzna zwalnia w celu obniżenia temp.)

ale twój gigabyte ma pasywne chłodzenie i 70 stopni w idle jest normą w stresie do 105 stopni osiąga (sprawdź w AtiTool).

w instrukcji nic nie ma poza instrukcją instalacji sterów :stuck_out_tongue:

to jak masz plomby to nic nie poradzimy wieź kartę do serwisu i już 8)

Zrób zdjęcie tej plomby(naklejki) z tyłu karty

Przeważnie wystarczy wygrzać karte w grach/smarkach i później można też suszarką podmuchać i ostrożnie powinna zejść

właśnie się podczas gier się troszkę pogrzała i odchodzą nalepki:

kod kreskowy

numer seryjny…

ale nalepka plomby za chiny nie chce zejść :stuck_out_tongue:

no tak ale co to da ? Jak wymienię cooler to i tak się kapną w serwisie…

Ja bym się tak tą temperaturą nie martwił. Sam osobiście śmigałem na karcie z temperaturą 125 stopni i działało, do pewnego czasu :stuck_out_tongue: Mam GF 7600GS i jak by coś to odradzam kupno karty chyba, że ma się huragan w obudowie. Zanieś kompa do serwisu jak się boisz o gwarancję i po sprawie.

Ja mam 7600 GT gigabyte (niektórzy twierdzą że ta seria to największe grzałki) chłodzenie pasywne a osiąga temperaturę do max 45 stopni w stresie 38-39 w ildzie.

wklej zrzut ekranu po 20 min pracy w teście na artefakty w programie AtiTool. może podłączyłeś dodatkowe chłodzenie albo masz wiatraków bez liku w obudowie…

w budzie mam wiatrak od zasilacza 120x120mm procesor 92x92 AC freezer 64pro 80x80 wyciągający 80x80 wtłaczający i 80x80 dmuchający na grafę xD czy to aż tak dużo? :mrgreen: hehe

co nie zmienia faktu iż czekamy na zrzut ekranu z ATiTool !!

Nie mam z ATiTool ale mam po 25 minutowej rozgrywce w call of duty 2 na max ustawieniach z rozdzielczością 1024x768

temperaturacod2nw4.th.jpg

w evereście temperaturę procka chyba źle wyświetla.

to ściągnij i zainstaluj!!

http://www.techpowerup.com/atitool/

i zrób testa ;-). wtedy uwierzę bo będę widział aktualne taktowania karty (czy np. nie ściemniasz na zaniżonych)

ATiTool chyba daje większy wycisk dla karty:

toolrr8.th.jpg

ale jak na pasywne chłodzenie w 100% stresie to chyba dość dobrze.