[b7100] Rozdzielenie dźwięku

Witam,

zainstalowałem (znowu…) Windows 7 b7100 i poustawiałem sobie już prawie wszystko. Jedyna rzecz która jest mi jeszcze potrzebna to dźwięk. Sprawa ma się tak:

mam głośniki Logitech X-530 (5.1) i słuchawki z mikrofonem. W kompie jest karta dźwiękowa SB Audigy 7.1 i oczywiście dodatkowa zintegrowana z płytą główną. Chcę zrobić tak żeby głośniki były podłączone do SB Audigy i grały, a słuchawki z mikrofonem do karty na płycie głównej i też chcę żeby grały (a właściwie nie tyle grały co miały mieć użytek w Skypie). Podłączyłem zatem tak jak chciałem i głośniki grają (co prawda tylko 3/5 ale to problem na inny wątek 8) ) a słuchawki i mikrofon nie działają. W menedżerze urządzeń nie ma wzmianki o zintegrowanej karcie dźwiękowej (jest tak jakby cały sprzęt został wykryty i zainstalowany). Co mam w takiej sytuacji zrobić? Jeśli da się jakoś oszczędzić wejścia na karcie przez jakieś przejściówki-rozdzielacze to proszę o info na ten temat.

Pozdrawiam

Hej,

Błędny wniosek - jeśli nie ma żadnej wzmianki to na 99,9% karta zintegrowana jest wyłączona w BIOS’ie płyty głównej.

Hmmm… To się może nie udać. Kiedyś też tak próbowałem na stacjonarnym komputerze - połączyć Realtek’a oraz SB Live! 5.1 - i mimo tego, że dźwięk miałem, zaczęły pojawiać się błędy i BSOD. Uznałem więc, że gra niewarta świeczki… A w Twoim przypadku jak na razie nie wiadomo, czy w ogóle uda się uruchomić kartę zintegrowaną, gdy w slocie jest osobna.

Prosta sprawa. Mikrofon i tak masz jeden więc zostanie podłączony na stałe - zostanie więc podłączenie głośników i słuchawek. Kupujesz więc rozdzielacz i podłączasz głośniki i słuchawki… I gotowe… :wink:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam ponownie,

nie chcę zakładać nowego wątku bo problem, który nie daje mi spokoju także dotyczy dźwięku a właściwie to sterowników. Mianowicie po każdym uruchomieniu win7 system od nowa instaluje mi sterowniki do karty dźwiękowej :? (uruchamia się instalator, co prawda automat ale irytujący i zżerający zasoby). Mój autostart: http://img34.imageshack.us/img34/6489/59790892.png

zaznaczona pozycja i CTAutoUpdate są od Creative’a i usuwam je już któryś raz ale i tak pojawiają się ponownie po restarcie. Sterowniki przeinstalowałem 2 razy obecnie jadę na tych: SB24_PCDRV_LB_1_04_0090, model karty SB0570. Co mam z tym zrobić? Proszę o pomoc

Pozdrawiam

PS. Zrezygnowałem z tego rozdzielania dźwięku.

Hej,

Najlepiej usuń z auto-startu tylko pozycję CTAutoUpdate - druga potrzebna jest do działania dźwiękówki - a po jej usunięciu usuń także plik, do którego odnosi się wpis - czyli plik AutoUpdate.exe. Jeśli nie będzie można zrobić tego normalnie, spróbuj z trybu awaryjnego. Po restarcie powinno być już OK…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zrobiłem jak radziłeś, ale system i tak za każdym razem wykrywa urządzenie na nowo, przestawia mi ustawienia w systemie i w Skype (nie mogę rozmawiać dopóki nie przełączę się z Line-In na Microphone)…■■■? Ciekawe jest to, że po restarcie wszystko jest OK, ale jeśli wyłączę komputer i potem włączę (przyciskiem) to problem się powtarza.

Pozdrawiam

Hej,

:arrow: Czy nadal widoczny jest ten sam wpis w autostarcie??

:arrow: Czy plik, który usuwałeś - AutoUpdate.exe - nadal znajduje się w tej samej lokalizacji??

:arrow: A czy na innym systemie masz/miałeś już taki sam problem??

:arrow: Czy w BIOS’ie masz wyłączoną zintegrowaną kartę dźwiękową?? Jeśli nie, koniecznie to zrób.

Pozdrawiam,

Dimatheus