Baaaarrrdzo dłuuugie ładowanie windy!

Witam

Po rozwiązaniu jednego problemu (chyba); pojawia się drugi.

Jak zainstaluje najnowszą wersję alcohola 120% wszystko jest cacy, jednak po ponownym uruchomieniu kompa WindowsXp stasznie długo się ładuje tzn. nie sam windows ale wszystkie programy z autostartu.

A wcale nie ma ich tam tak dużo.

Dla porównania taka sama ilość prog. autostartu na winMe ładuje się w ok.5-7 sec.

Po załadowaniu windy pojawia się pulpit i nie mogę nic robić tj. odświeżać, otwierać folderów, programów i tak jest ok.5 min. !!

Na koniec pojawia się czerwony dymek koło zegara z info, że komp może być zagrożony bo nie jest włączony firewall ( ale jest + avast 4.7 + aktualizacje bazy wirusów).

I tak za każdym razem. Jest to bardzo wnerwiające.

Natomiast jak odinstaluje alcohola to problem znika. Alcohol 120% bardzo mi się podoba i wg mnie jest o niebo lepszy od innych tego typu.

Jednak teraz jest zmuszony używać daemontools :cry:

Czy jest jakiś sposób aby (?) przyspieszyć proces ładowania i usunięcie tego dymku z alertem bez żegnania się z alcoholem?

Proszę zmienić temat na konkretny, mówiący o problemie.

Może być?

Sprawdzałeś kompa jakimś antywirusem?

Sprawdź w trybie awaryjnym.

Czy tam też komputer tak wolno działa?

Sprawdzałem, też. Wirucha nie ma bo system jest świeżo po instalce.

A problem znika po odinstalowaniu alcohola! ( no chyba, że wiróch jest w samym programie :stuck_out_tongue: )

Chodzi mi o to aby ładowanie było szybsze ( tak jak normalnie) i nie bylo tego dymku bez konieczności usuwania alc.120%.

Pioters a czy kiedy zamykasz system masz coś w Wirtualnym napędzie… ?? Bo np. jeżeli masz coś w wirtualnym napędzie zwłaszcza jak jest to obraz wczytany z płyty CD to czasami tak jest, że ładuje się dłużej. Spróbuj zainstalować starszą wersję programu i napisz czy jest jakaś zmiana…

Nie wiem czy to coś da. W tej chwili już nie mam zainstalowanego alcohola tylko daemontools.

Stworzyłem 3 napędy wirtualne: w dwóch jest obraz płyt z dysku w jednym z DVD_RW, a przy starcie systemu wszystko ładuje się z “normalną” szybkością. Spróbuje zainstalować starszę wersję i zobaczę.