Backtrack 5 i brak urządzeń w wynikach polecenia airodump

(Ras96pl) #1

Witam ! Mój problem jest następujący: Airodump-ng wykrywa sieci znajdujące się w pobliżu, jednak nie widzi urządzeń, które są do tych sieci podłączone. Kartę sieciową ustawiłem oczywiście w tryb monitor,a w sieci, którą obserwuję ( mój ruter z wifi ) są dwa komputery: Jeden stacjonarny przez kabel, drugi laptop na wifi. Komputer, na którym działa backtrack to Asus Eee PC 1225b.

(Drobok) #2

Nie wykryjesz przez wifi komputerów nie korzystających z wifi :stuck_out_tongue:

A co do laptopa, musisz korzystać z sieci by był on wykryty. Jeśli natomiast robisz skan z poziomu twojego laptopa, to jak masz coś wykryć skoro urządzeń podłączonych do wifi nie ma ? :slight_smile:

(Ras96pl) #3

Podłączony do wifi jest drugi laptop :slight_smile: Sprawdzałem przed chwilą z komputera kolegi i był on widoczny. Sądzę, że będzie to wina sterownika :frowning: Btw, ndiswrapper może tu pomóc ?

(Drobok) #4

Ja twojego modelu laptopa nigdy nie miałem. A same aplikacje portujące aplikacje, a przede wszystkim sterowniki na linuxa nie mają jakiejś określonej reguły działania. Wg linlap twoja sieciówka powinna działać bez problemu. Jednak na stronie asusa nie ma nic nt. modelu sieciówki w tym lapie :slight_smile: Podaj go.

(Kaka') #5

Niuodor ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif