BackTrack 5 R3 (KDE) blackscreen po startx

Witam mam problem z wersją linuxa o nazwie BackTrack 5 R3 (KDE) (na gnome to samo) zrobiłem live USB wszystko pięknie na laptopie działa jednak jak chce odpalić backtracka na komputerze po komendzie startx ekran robi się czarny i wyskakuje mi info że urządzenie nie jest podpięte do ekranu. Czytałem wiele o tym jednak większość jest po angielsku i jest mało zrozumiała dla mnie. Próbowałem już komendy I915.modeset=1 jednak to nic nie daje macie może jakiś pomysł aby to naprawić??? \

Ps. mam nadzieję że odpowiedni dział jeśli nie to proszę przenieść !

Specyfikacja Komputera

Procesor:Intel Core 2 duo

Ram: 6 Gb

Grafika" ASUS EAH5870 Series

(mam nadzieję że teraz jest odpowiedni tytuł)

Problemem może być brak sterowników do karty graficznej, z tego co widzę działa ona na układach AMD. Ogólnie w Backtracku nie potrzebny Ci jest tryb graficzny i tak większość narzędzi działa w konsoli :wink: Spróbuj dodać do parametrów jądra opcję noapic.

a mógłbyś troszkę dokładniej jak to zrobić bo jestem lekko zielony z tego tematu mi akurat zależy aby działał ten tryb graficzny inaczej nie umiem się w tym połapać :).

Dlatego myślałem, że będziesz wiedział jak dodać noapic. Jak uruchomi się program rozruchowy z listą wyboru systemu, to wciskasz klawisz e i dopisujesz na końcu linii noapic i wciskasz enter.

Hehe thx próbowałem już kiedyś tej komendy i nie działało dzisiaj sprobowalem i poszło samo noapic nie działało ale w pisałem xforcevesa noapic noapici nonsplash irqtoll-- i poszło thx temat do zamknięcia

@edit

Albo proszę jeszcze nie zamykać nie chcę otwierać nowego tematu więc tutaj zapytam

mam tą kartę ASUS EAH5870 Series jak mam do niej zainstalować sterowniki na back tracku gdy instalacje są zrobione tlyko pod windows ??

Nie wiem czy dobrze rozumiem, jeśli sterowniki dostępne są tylko pod Windows, to pozostaje Ci skorzystać z Ndiswrapper i zainstalować przy jego pomocy windowsowe sterowniki.

dobra dzięki wielkie THX :slight_smile:

do zamkniecia