Backtrack na VirtualBox z obsługą WiFi

Witam.

Mój cały problem jest bardzo złożony, lecz tu przedstawię jedynie jego fragment.

Bawię się ostatnio sieciami bezprzewodowymi. Chciałbym skorzystać z systemu Backtrack 4, którego głównym zadaniem jest praca z sieciami: administracja, analiza, sniffing itp.

Mój laptop Asus nie wspiera systemów Linux (jak napisali mi z supportu), więc nawet uruchomienie go w wersji LiveCD jest niemożliwe.

Zdecydowałem, że spróbuję przez VirtualBoxa. Backtrack działa lecz nie mam z niego jakby bezpośredniej kontroli nad kartą sieciową bezprzewodową. Wygląda na to że VirtualBox jest jedynie klientem mojej sieci z Windowsa, tak, jakby VirtualBox był połączony z komputerem gospodarzem przez Ethernet.

A ja chcę władzy nad kartą bezprzewodową bezpośrednio z konsoli.

Pytanie: jak skonfigurować VirtualBoxa, by mieć kontrolę nad tą kartą tak, jakby backtrack był fizycznie zainstalowany na laptopie? Mostkowanie karty nie działa. A może uzyć innej wirtualnej maszyny?

Proszę pytać, w razie niejasności i szczegółów.

Baftek

Żaden system zainstalowany na Virtualboksie nie będzie bezpośrednio korzystał z karty Wifi. Virtualbox ma jedynie “własną” wirtualną kartę sieciową typu Ethernet, więc nawet jak stworzy się mostek to i tak nie ma dostępu do karty Wifi. Na maszynie wirtualnej Backtrackiem się nie pobawisz.

Z tego co zauważyłem to Asus nie bardzo lubi Linuksa i odnoszę wrażenie, że wręcz go tępi. Jednak próbowałeś uruchomić go w trybie LiveCD? Jeśli uruchomisz to sprawdź z jakiego czipsetu korzysta karta Wifi, żebyś wiedział jak ją uruchomić, chyba że znasz czipset karty (nie chodzi o model karty sieciowej). Lub sprawdź to w Linuksie poleceniem:

lspci

Pozdrawiam!

Jedyny sposób to udostępnienie klucza usb wi-fi, ale z tym jest różnie, u mnie nie chciała działa, pomimo że był wykrywany. Co do tego że asus nie wspiera Linuksa, to się nie przejmuj, możesz spróbować uruchomić, jeżeli coś się zawiesi to zrobisz reset i po sprawie, uszkodzić też się nie ma prawa nic.

Nie jest możliwe nawet uruchomienie jakiegokolwiek linuxa na moim Asusie, więc to wszystko odpada. Podczas uruchamiania linuxa wywala ładne numerki z szyldem error, wygląda to na jakieś błędy pamięci lub jakieś złe sectory, wiadomo, nie da się. Raz się udało to przestało się ładować w pewnym momencie.

Co do Backtracka na virtualboxie to wymyśliłem, że można skorzystać z karty bezprzewodowej na USB. Myślę że działało by to gdybym potrafił zainstalować sterowniki na linuxie. Są one w formie dwóch folderów: Module i WPA_Supplicant-0.5.8, a w każdym z nich są różne pliki typu nazwa.c i nazwa.h i inne pliki tekstowe (configi, Makefile’y). Wie ktoś jak to zainstalować, gdzie wrzucić, jakie polecenia wykonać itd. ? Moje pojęcie o linuxach jest na poziomie pozwalającym na normalne korzystanie z konsoli.

Dzięki za pomoc,

Baftek

To jest kod źródłowy, który musisz skompilować ręcznie. Znajdź sterowniki już skompilowane albo kompiluj pod Windowsem - do tego potrzebny Ci będzie zestaw MinGW (Minimalist GNU for Windows).

Pozdrawiam!