Backtrack zatrzymuje się podczas instalacji


(Wowa Tatarin) #1

Witam, mam pewien problem a mianowicie chodzi o to,że kiedy próbuję zainstalować backtrack'a 5 r3 kde 64bit instalator się dosłownie zatrzymuje. tak dzieje się zawsze w jednym miejscu konsoli tekstowej jeszcze zanim będzie możliwość przejścia w tryb graficzny. próbowałem także w wersji GNOME i 32bit. Do boot'owania pendrajwa używam UNetBootin.


(marcin82) #2

Nie wiem jaką masz tam kartę(y) graficzną(e), ale spróbuj “safe settings” albo opcji “nomodeset” jako opcji jądra.


(maew) #3

Z programami typu Unetbootin często są jakieś problemy i ogólnie mało który działa poprawnie, osobiście polegam tylko na dd - możesz użyć do tego jakiegoś live cd lub wirtualnej maszyny.

Ale najpierw sprawdź czy problem nie leży właśnie w karcie graf. (jak powyżej).


(marcin82) #4

Ostatnia wersja z sourceforge.net programu UNetBootin jest datowana na sierpień zeszłego roku. Można jeszcze sprawdzić zabawki jakie oferują tutaj:

http://www.pendrivelinux.com/ .


(Frankfurterium) #5

Ostatnia wersja Backtracka ma już jakieś trzy lata i nowszej nie będzie. Projekt jest kontynuowany pod nazwą Kali Linux. Zostaw w spokoju skamieliny i właśnie po Kali sięgnij.


(Wowa Tatarin) #6

Moja karta graficzna to 8800gt jak napisane poniżej wraz z całą spec komputera, teraz zmieniłem kolor tekstu na czarny. Co do kali to problem wyglądał tak, że w pewnym momencie (jeszcze w trybie tekstowym) nie mógł czegoś otworzyć i się zapętliło (dokładnie co to nie wiem bo za szybko migało i nie było widać)

 

Nadpisuję:

 

Jeszcze jedno, jak sprawdzić czy coś nie tak z kartą? W Windows 7 sprawdza się bardzo dobrze nie wywala artefaktów ani innych błędów. Jedynie tyle że była kręcona.

 

Nadpisuję:

 

Dziś boot’owałem  pendrive za pomocą YUMI i efekt był identyczny

http://forum.dobreprogramy.pl/gallery/image/6738-imag1265/

http://forum.dobreprogramy.pl/gallery/image/6739-imag1264/

 

Nadpisuję:

 

O dziwo bezproblemu odpalił na maszynie wirtualnej.

 

Nadpisuję:

 

Próbowałem na innej karcie graficznej, niestety z tym samym skutkiem, czy to możliwe że backtrack to robi bo mam za nową płytę/procesor?


(Juche) #7

Możliwe. Jak ktoś poradził wyżej, próbowałeś Kali Linux?


(Wowa Tatarin) #8

tak, w pewnym momencie zapętlił się, jeszcze w trybie textowym

 

sprawdzałem też na kompie kolegi (kilka lat starszy, na 775) i poszło,