Backtrack4 i brak wifi


(system) #1

Witam Wszystkich.

Wiem że ten wątek był zapewne już kilka lub kilkanaście razy ale nie znalazłem nigdzie rozwiązania.

Problem polega na tym że mam BT4 na pendrivie lub poprzez VMware i nie działa wifi. Czytałem różne fora i inne strony na ten temat ale nie znalazłem informacji jak zainstalować moją kartę (Intel wifi 5100 agn).

Chciałbym zapoznać się z BT4 i jego funkcjami a bez sieci nic nie zrobię.

Proszę o pomoc jak zainstalować kartę wifi.

Pozdrawiam.

Przemek


(roobal) #2

Jeśli to nie jest karta na USB, to o uruchomieniu jej na wirtualnej maszynie możesz zapomnieć, wirtualna maszyna emuluję kartę sieciową, więc jeśli masz tę kartę na PCI, to jej nie uruchomisz.

Co do samych sterowników, to poczytaj sobie o iwlwifi , powinny być w repozytoriach.

Pozdrawiam!


(system) #3

A jeśli zainstaluje BT4 na dysk twardy to będę miał wifi czy będzie trzeba zainstalować, a jak tak to jak?


(Drobok) #4

Po co brałeś się za bt skoro nawet karty sieciowej nie potrafisz zainstalować ?? ...

Po to masz tą vm by móc korzystać z pomocy jaką jest google ;]

Drugi link od góry, jak nie rozumiesz co tam pisze to nie zawracaj sobie głowy tym systemem ;]


(system) #5

Info do drobok.

Jeśli nie będzie się próbować nowych rzeczy to nikt nigdy niczego się nie nauczy, a myślałem że jak na początku będę miał z czymś problem to forum mi pomoże. Jednak się myliłem i "ludzie" tacy jak ty zniechęcają innych do uczenia się nowych rzeczy. Ja do nich nie należę i nie tu, to gdzie indziej znajdę pomoc.


(Drobok) #6

@up nie denerwuj się moją wypowiedzą, ale rzucasz się od razu na głęboką wodę. Zacznij od czegoś prostrzego, Instalacja karty sieciowej w terminalu nie zawsze jest taka prosta masz ten fart, że twoja karta powinna być automatycznie wykryta przez os jednak ty z powodu swojej niewiedzy już szukasz sterowników. Bt to jedene z najtrudniejszych (o ile nie najtrudniejsze) distro linuxa. Kolejny link

Po prostu większość ludzi coś widzi w necie typu hack wifi bt od razu ściąga i myśli, że zrobi nie wiadomo co. Takie same narzędzia jak w owym os'ie można mieć i na xp. Nie ma wtedy złośliwych komend terminala i mordęgi z komendami. To, że masz na yt multum filmików o łamaniu wifi nic ci nie da. Masz tam wszystko co potrzebujesz, przy przestarzałych szyfrowaniach ;] Przy nowszych trzeba już się więcej napracować co oznacza, że tobie to nic nie da ze względu na to, że nie znasz podstawowych komend.

Teraz kontynuacja offtopa: uważasz, że nie jestem człowiekiem korzystając z cudzysłowu obraziłeś mnie i na tym konczy się moja rozmowa z tobą na tym forum.


(roobal) #7

Pisałem Ci, abyś poszukał sobie informacji i poczytał na temat sterownika iwlwifi :arrow: http://intellinuxwireless.org/. Ponadto powinien być dostępny w repozytoriach, a jak nie to szukaj paczek dla Ubuntu. Z tego co się orientuję BT4 bazuje na Ubuntu 8.04 albo 8.10, z tym że w BT4 jest zaktualizowane jądro, więc szukaj paczek pod odpowiednią wersję jądra. Wersję jądra sprawdzisz poleceniem:

uname -r

Pozdrawiam!