Backtrack4 i brak wifi

Witam Wszystkich.

Wiem że ten wątek był zapewne już kilka lub kilkanaście razy ale nie znalazłem nigdzie rozwiązania.

Problem polega na tym że mam BT4 na pendrivie lub poprzez VMware i nie działa wifi. Czytałem różne fora i inne strony na ten temat ale nie znalazłem informacji jak zainstalować moją kartę (Intel wifi 5100 agn).

Chciałbym zapoznać się z BT4 i jego funkcjami a bez sieci nic nie zrobię.

Proszę o pomoc jak zainstalować kartę wifi.

Pozdrawiam.

Przemek

Jeśli to nie jest karta na USB, to o uruchomieniu jej na wirtualnej maszynie możesz zapomnieć, wirtualna maszyna emuluję kartę sieciową, więc jeśli masz tę kartę na PCI, to jej nie uruchomisz.

Co do samych sterowników, to poczytaj sobie o iwlwifi , powinny być w repozytoriach.

Pozdrawiam!

A jeśli zainstaluje BT4 na dysk twardy to będę miał wifi czy będzie trzeba zainstalować, a jak tak to jak?

Po co brałeś się za bt skoro nawet karty sieciowej nie potrafisz zainstalować ?? …

Po to masz tą vm by móc korzystać z pomocy jaką jest google ;]

Drugi link od góry, jak nie rozumiesz co tam pisze to nie zawracaj sobie głowy tym systemem ;]

Info do drobok.

Jeśli nie będzie się próbować nowych rzeczy to nikt nigdy niczego się nie nauczy, a myślałem że jak na początku będę miał z czymś problem to forum mi pomoże. Jednak się myliłem i “ludzie” tacy jak ty zniechęcają innych do uczenia się nowych rzeczy. Ja do nich nie należę i nie tu, to gdzie indziej znajdę pomoc.

@up nie denerwuj się moją wypowiedzą, ale rzucasz się od razu na głęboką wodę. Zacznij od czegoś prostrzego, Instalacja karty sieciowej w terminalu nie zawsze jest taka prosta masz ten fart, że twoja karta powinna być automatycznie wykryta przez os jednak ty z powodu swojej niewiedzy już szukasz sterowników. Bt to jedene z najtrudniejszych (o ile nie najtrudniejsze) distro linuxa. Kolejny link

Po prostu większość ludzi coś widzi w necie typu hack wifi bt od razu ściąga i myśli, że zrobi nie wiadomo co. Takie same narzędzia jak w owym os’ie można mieć i na xp. Nie ma wtedy złośliwych komend terminala i mordęgi z komendami. To, że masz na yt multum filmików o łamaniu wifi nic ci nie da. Masz tam wszystko co potrzebujesz, przy przestarzałych szyfrowaniach ;] Przy nowszych trzeba już się więcej napracować co oznacza, że tobie to nic nie da ze względu na to, że nie znasz podstawowych komend.

Teraz kontynuacja offtopa: uważasz, że nie jestem człowiekiem korzystając z cudzysłowu obraziłeś mnie i na tym konczy się moja rozmowa z tobą na tym forum.

Pisałem Ci, abyś poszukał sobie informacji i poczytał na temat sterownika iwlwifi :arrow: http://intellinuxwireless.org/. Ponadto powinien być dostępny w repozytoriach, a jak nie to szukaj paczek dla Ubuntu. Z tego co się orientuję BT4 bazuje na Ubuntu 8.04 albo 8.10, z tym że w BT4 jest zaktualizowane jądro, więc szukaj paczek pod odpowiednią wersję jądra. Wersję jądra sprawdzisz poleceniem:

uname -r

Pozdrawiam!