Backup aktywacji Windows 8.1 - jak?

(Łukasz14) #1

Witam serdecznie! Mam pytanie, jak zrobić pełen backup aktywacji Windowsa 8.1? Posiadam laptopa Lenovo G500 i chciałbym zainstalować czysty system bez zbędnych dodatków które Lenovo wgrywa wraz ze swoim systemem. Lecz nie chciałbym stracić licencji na Windowsa 8 (wgrana aktualizacja do 8.1). Dodam, że system jest w wersji podstawowej OEM.

(Walkiria 84) #2

jeśli masz klucz i instalujesz ten sam system, do jakiego masz klucz to po instalacji i wpisaniu klucza system powinien się aktywować ponownie.

(Łukasz14) #3

No właśnie nie mam klucza, system jest zainstalowany na laptopie oraz jest partycja recovery dlatego też chciałbym albo wyciągnąć jakoś ten klucz albo zrobić backup aktywacji.

(aderas) #4

A zainstaluj program Speecy i wejdź w sekcję "System operacyjny", zobacz czy nie pojawi się tam twój klucz systemu. Powinien tam być.

(rgabrysiak) #5

Cześć,

O ile dobrze pamiętam, klucz jest zapisany w BIOSie i nie musisz się nim przejmować. System podczas instalacji sam go sobie przypisze.

(xywa11) #6

Wejdź sobie na ustawienia w prawym panelu bocznym wysuwanym, zmień ustawienia komputera, aktualizacje i odzyskiwanie, odzyskiwanie, tam ujrzysz kilka opcji, wybierz opcję która najbardziej Ci pasuje, masz tam wszystko czarno na białym.

Pozdrawiam :)!

(Łukasz14) #7

Ale czy na pewno tak się stanie? Wolał bym nie ryzykować utratą licencji po sfromatowaniu już dysku.

(aderas) #8

Sprawdziłeś program, który ci wyżej poleciłem? On ci pokaże klucz, na którym został aktywowany ten system.

(Łukasz14) #9

Tak, sprawdziłem, ale nie jestem pewien czy aby na pewno on dobrze odczytał ten klucz, ponieważ inne programy pokazują inną wartość klucza?

(Łukash) #10

Na tę chwilę program wspiera poprawne przywrócenie tylko z backupu aktywacji telefonicznej dla Windows 8.1

(Łukasz14) #11

Czyli backup aktywacji OEM nie jest wspierany?

(Łukash) #12

Wersja OEM i ten kanał dystrybucji/aktywacji jest jak najbardziej wspierany = Retail, OEM, MAK/Volume.

Chodzi o to że mechanizm aktywacji zmienił się w wersji 8.1 i ten program dla tej wersji systemu potrafi poprawnie przywrócić aktywację wykonaną telefonicznie.

Jest nadzieja bo jest jeszcze jedna opcja - poczytaj o niej tu : http://tipsandtricksforum.com/thread-163.html

(Łukasz14) #13

Okej, to w takim razie temat aktywacji mam "z głowy" a jaki klucz wpisać przy instalacji systemu? Mam kopię Windows 8.1 wykonaną 1:1 tylko że na tym laptopie był na początku zainstalowana wersja 8, a później był update ściągnięty ze sklepu Microsoft i jak odczytam ten klucz przez ten program, który był podany powyżej to on będzie działać? A jak nie to jak sobie z tym poradzić?

(Łukash) #14

Klucz masz zaszyty w BIOS.

Advenced Token pokazuje klucz, również ten programik klucz Ci pokaże : http://www.nirsoft.net/utils/product_cd_key_viewer.html

(Łukasz14) #15

I on na pewno przejdzie podczas instalacji wersji 8.1 (oryginalne była sama wersja 8) bo chyba obydwie wersje mają inną pulę kluczy?

(Łukash) #16

W sumie to nie wiem jak to będzie :stuck_out_tongue:

Znalazłem takie info :

Ciekawa sprawa...

Najlepiej zadzwoń na infolinię MS i dopytaj o szczegóły.

http://www.eightforums.com/installation-setup/31093-activate-retail-windows-8-1-windows-8-product-key.html

"OPTION FIVE

Find Windows 8 Product Key with "ShowKey" Script"

http://www.eightforums.com/tutorials/27129-product-key-find-windows-8-a.html

(Łukasz14) #17

Ewentualnie spróbuję najpierw zainstalować system na wirtualnej maszynie za pomocą tego KEY'a wyciągniętego z BIOS i zobaczymy czy pójdzie.

(Łukash) #18

Można spróbować i tak - tylko jest jedno ale. Klucz może przyjąć ale aktywacja raczej nie przejdzie a chyba o to tu chodzi, bo Twój system jest aktywowany kluczem który chcesz użyć również do aktywacji na wirtualnej ?

(Łukasz14) #19

Chcę tylko zobaczyć, czy w ogóle klucz przechodzi podczas instalacji, a później wgram sobie kopię wykonaną już tym programem który u góry został podany :slight_smile:

(Łukash) #20

Pokombinuj z tym że rób to może "OFFLINE" :wink:

=====

1. Program który jest podany u góry pomoże w przypadku gdy system został aktywowany telefonicznie.

2. Przeniesiona aktywacja na wirtualną maszynę skończy się klapą, ponieważ będzie inny ID instalacji i w ogóle...