Backup danych - dysk internetowy

Witam, czy może ktoś z Was polecić sprawdzoną firmę/stronę która udostępnia miejsce na serwerze do backupu danych (głównie zdjęcia). Miejsce jakie mnie interesuje to póki co 40-50GB, dobrze jakby był specjalny program który sam by dbał o to, żeby tylko zmienione pliki były kopiowane, opcjonalnie do usługi można byłoby się łączyć po FTP, a także mile widziane byłby podgląd miniaturek zdjęć. Cena żeby nie była zbyt wygórowana.

Znam dwa takie serwisy oferujące backup danych, auto-backup.pl lecz ceny za wysokie dla mnie: 468zł za rok, a także edysk.pl lecz za mało miejsca oferują dla klientów indywidualnych, a dla firm życzą sobie około tysiąca złotych. Zastanawiam się nad Acronis Online Backup ale póki co poprosiłbym o wasze rady. Pozdrawiam

Tysiąc złotych, trochę sporo… Sprawdź sobie jeszcze msejf - za niższą cenę masz nieograniczone konto. Sama też robię mnóstwo zdjęć, choć moje zajmują znacznie więcej miejsca niż 50GB, ale w końcu to moja pasja i hobby.

Póki co przetestowałam tylko darmowe konto, ale nie wykluczone, że kupię nieograniczone(oczywiście wówczas, gdy budżet mi na to pozwoli).

Może ktoś ma jakieś doświadczenia z msejf albo Acronis? Ułatwiłoby to podjęcie decyzji.

Dzięki za odpowiedź, z Acronis dostałem na miesiąc gratis wraz z zakupem Acronis True Image 2010. Wydawało się wszystko fajnie, ale jakieś problemy się zaczęły, o jakieś certyfikaty się Acronis rzucał mimo że 100% legalne. Z samą stroną internetową też miałem problemy, nie można było zarejestrować programu na niej, gdy już się udało błędy podczas logowania na stronie - ogólnie nie polecam, za to sam program do używania offline czyli kopia danych, systemu Windows na np. serwer NAS jak najbardziej, bardzo porządne narzędzie i szczerze polecam jako alternatywa dla Norton Ghosta. Jeszcze co do funkcji backup online gdyby nie było takie awaryjne w moim przypadku to 4 euro na miesiąc lub 49 za rok wydaje się bardzo atrakcyjną ceną za 250GB danych. Msejf sprawdzę, dzięki. Odezwij się jeszcze proszę :slight_smile: