Backup danych - na konto email Gmail

Poszukuję programu do backupu danych (dokumenty, obrazy itp. wybrane foldery). Lecz mam dość duże wymagania - Łączę się z internetem w kilku miejscach - chciałbym, aby backup automatycznie uruchamiał się, gdy łączę się z siecią bezprzewodową (dajmy na to nazwa “dlink-dom”). Fajnie by było, żeby dało się dostać do backupowanych plików z każdego innego komputera (czyli, żeby wrzucało mi pliki na Gmail’a albo jakiekolwiek inne konto pocztowe)

Na razie korzystam z programu “Backup to email” lecz nie spełnia on moich oczekiwań.

Czy da się napisać skrypt, który robiłby to co opisywałem (odpalać można by go harmonogramem), i przerzucać pliki na dysk Gmail (za pomocą programu Gmail drive)?

Czy są inne, darmowe rozwiązania, dające około 1GB miejsca na backup?

Ja używam Gspace. jest to dodatek do Firefoxa http://www.getgspace.com/index.html Umożliwia wrzucanie dowolnych danych na dowolną ilość kont gmail (obecnie około 7GB pojemności, a możesz mieć ich kilka - z tym że limit przesyłania danych na jedno konto to około 400MB na dobę, potem blokują konto na około 24H). Umożliwia także przeglądanie tych wysłanych danych (odtwarzanie muzy, przeglądanie zdjęć bezpośrednio z kont gmail). Do danych masz także dostęp bezpośrednio logując się na Gmail, jednak maile mają wtedy nietypowe tytuły które odpowiadają ścieżkom dostępu do wysłanych plików. Przy wysyłaniu plików większych niż 19MB następuje automatyczne podzielenie a po ściągnięciu automatyczne scalenie części. Nie ma możliwości zaplanowania automatycznego wysyłania niestety. Możesz także wysyłać hurtowo pliki bezpośrednio z Gspace do znajomych. Szału nie ma, wysyłanie lubi się czasem zawiesić na 99% ale ogólnie działa.