Backup poczty IMAP

Dzień dobry,

Poszukuję dobrego sposobu na kopię zapasową skrzynki pocztowej, która działa na IMAP.
Aktualnie z jednego konta korzysta kilku użytkowników, wszystko niestety skonfigurowane na IMAP. Więc jeżeli istnieje możliwość, że jedna osoba jest w stanie usunąć wszystkie wiadomości z serwera.

Skonfigurowałem na innym komputerze skrzynkę na thunderbird, ale niestety przy próbie ustawienia filtrów tak aby ze wszystkich folderów robił kopię na folder lokalny, nie działa to jakbym chciał. Mam wrażenie, że w thunderbird filtry działają dla każdego folderu, więc przypuści na lokalnym folderze „wysłane”, mam wiadomości ze wszystkich folderów.

Czy istnieje jakiś darmowy software, który będzie tworzył backup IMAPA?

Pozdrawiam

Wypróbuj to: MailStore Home 22.1.0.20583 - dobreprogramy

Dzięki, właśnie o to mi chodziło.

Przy okazji znalazłem tez inne rozwiązanie, które uruchamia się pod linuxem

„Imap Grab”

Odpala się skrypt w pythonie, więc można zautomatyzować na większą ilość skrzynek, kopia jest tworzona do formatu .mbox, który bez problemu exportuje się do thunderbirda :wink:

Sprawdź jeszcze programy z tej listy Imapsync similar softwares and external services np

Na marginesie, do kopiowania całej zawartości na nową skrzynkę polecam właśnie https://imapsync.lamiral.info/

może wystarczy raz na jakiś czas kopia profilu thunderbirda, wiadomości domyślnie trzymane są w plikach mbox lokalnie na komputerze o ile odpowiednio ustawialiśmy program.
później wystarczy to zautomatyzować np programem Duplicati.

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.