Backup w chmurze + szyfrowanie

witam

szukam rozwiązania na backup w chmurze zapewniający że dostęp do danych ma tylko osoba znająca odpowiednie hasło ma do nich dostęp.

Oglądam rozwiązania takie jak: spideroak, hubic, backblaze, crashplan piszą ze są bardzo bezpieczni z uwagi ze nie znają mojego hasła do szyfrowania danych. Jednakże jaką mam pewność, że nie mogą zrobić kopii klucza i za pomocą instalowanego oprogramowania dedykowanego do uploadu danych do chmury?

Chciałbym też podnieść znaczenie pytań z uwagi ze usługę backupy będę musiał wdrożyć z kilku firmach a chciałbym aby realizacja składowania danych była jak na tyle bezpieczna aby nie dopuścić do wycieku danych. Pytanie jak Waszym zdaniem najlepiej szyfrować dane i jaką usługę wybrać? Dzięki za propozycje rozwiązań.

 

PS. Klienci są zainteresowani wyłącznie składowaniem danych w chmurze.

Dropbox z kontenerem TrueCrypt.

 

hmmm…czy dobrze rozumiem? Zrobić kontener w TrueCrypt np. 10 GB na lokalnym kopie i w Dropboxnie wskazać go do backupu?

Nie za bardzo rozumiem. Jak to ma działać przy zmianie danych w kontenerze? Jeśli dane  w kontenerze będą przyrastać to znów będzie upload na serwer. Sprawdzi się to przy plikach które mało ważą przy szyfrowaniu kontenera kilku gigowego to utrudniona sprawa.

serwer dedykowany oraz owncloud

Przez to właśnie wskazałem Dropbox - chyba jako jedyny z ogólnie znanych oferuje tzw. delta-sync (będą uploadowane tylko zmiany na kontenerze a nie całe 10GB).

ale to rozwiązanie wymusza tworzenie kontenera u każdego klienta osobno, rozwiązanie raczej ciężkie, za ciężkie

sorry ale nie używam DropBoxa. Czy dobrze rozumiem…na DropBoxie mam konto; montuje jego zasoby u mnie na komputerze i tworze kontyner na nim w TrueCrypt. Po restarcie każdorazowo zasób z DropoBoxa się montuje i w przypadku zmian nadpisuje dane poprzez delta sync? Tak? Czy rozwiązanie nadaje się w przypadku katalogu gdzie jest np. 1TB danych? Czy spotkaliście się z tutorialem do tematu? Dzięki