Backup w małej firmie

Witam,
dostałem w pracy misję aby znaleźć jakieś rozwiązanie do backupu komputerów.
Znajduje się tam około 15 stanowisk większość to Win 10 czasami zdarzają się 7 ale rzadko.
Chciałbym aby 2-3 razy w tygodniu najlepiej w nocy komputery samoczynnie robiły backup na serwer NAS który też planuje zakupić.
Znalazłem NAS Qnap TS-653A-4G do tego chciałbym kupić 6x WD RED wiem żę Qnap ma swoje narzędzie do backupu NetBak Replicator ale czy ma taką możliwość ?
Pytanie czy da się tak skonfigurować komputery aby automatycznie robiły backup?
Może ktoś ma jakiś lepszy pomysł?

Nie wiem jak to działa w qnap. Wiem jak działa w Synology. Na każdy komputer ściągasz apkę od Synology, która działa w tle i obi backup wybranych plików i katalogów.

Veeam Agent for Windows i jako target backupów jakiś share udostępniony przez serwer plików.
Backup automatyczny, bez przerywania pracy. Można zrobić backup całości, wybranych partycji lub wybranych folderów. Pierwsza kopia pełna, następne kopiują tylko różnice. Możliwość przywracania indywidualnych plików/folderów. Jest kompresja, deduplikacja i jeżeli chcesz szyfrowanie.
https://www.veeam.com/pl/veeam_agent_windows_2_0_editions_comparison_ds.pdf

Tak samo niby działa apka od Qnap.
ale jak to obciąża system?

Czemu chcesz robić backup komputerów a nie wrzucić wszystko na NAS i robić tylko backup NASa?

takie coś teoretycznie istnieje ale wszyscy wrzucają pliki którymi się wymieniają a mają gdzieś żeby robić backupy dlatego lepiej chcę dedykowany serwer tylko do tego i żeby robiło się automatycznie

SyncBack lub stawiasz jakiś serwer z Linuksem i pobierasz backupy z hostów smbclientem.

Tak wygląda obciążenie w trakcie kopiowania:

Skoro podajesz obciążenie to wypada też podać cpu.

i5-4690K

Ok dzięki wielkie.
A czy taki zestawik wystarczy do tylu stacji? dyski myślę 4TB lub 6TB raid 5.

Wszystko zależy od tego, ile masz danych na tych stacjach do archiwizowania oraz ile wersji potrzebujesz.

używam Veeam Endpoint Backup Free i muszę przyznać że jest to bardzo dobre narzędzie. Bardzo łatwe w obsłudze. Tworzy kopię całego dysku (łącznie ze sterownikami do systemu) i w bardzo łatwy sposób można odzyskać dane. W prosty sposób można odzyskać również pojedyncze pliki z całej kopii

Może SyncToy?

Podepnę się.
Backup dla 20 stacji, serwer i dysk sieciowy. Kolega coś mówił o linuxie na serwerze i pobieraniu danych poprzez smbclient. Coś więcej?

Zależy mi na dobrym, darmowym rozwiązaniu. Stacje>serwer>dysk sieciowy.