Backup Windows

Witam,

Zastanawiam się nad następującym backup-em.

  1. Backup całego dysku tj partycji systemowej oraz z danymi.

  2. Chciałbym oby to archiwum można było otworzy za pomocą maszyny wirtualnej.

Znalazłem coś takiego

Acronis True image 10 tworzy plik “.tib” który można teoretycznie otworzy w maszynie wirtualnej Vmware. Niestety jest to dosyc teoretycznie na 10 tylko jeden obraz udało mi się odpalic.

Moze wiecie dlaczego się tak dzieje co robie nie tak. Może znacie inne oprogramowanie które spełni moje oczekiwania.

Pozdrawiam

Witam.

Zajrzyj tutaj:

tworzenie-partycji-recovery-przy-pomocy-clonezilla-partimage-t344650.html?hilit=clonezilla#p2251468

Ewentualnie program FSArchiver zawarty m.in. w dystrybucji:

http://www.sysresccd.org/Main_Page

Pomoc dostępna pod komendą:

fsarchiver --help

Jaki cel ma uruchamianie / wyświetlanie obrazu partycji systemowej w maszynie wirtualnej?

Również polecam clonezillę - bardzo przyjemnie się obsługuje, a do tego można wrzucić sobie na bootowalnego pena i z niego odpalać. Osobiście bez problemu poradziła sobie u mnie z win 7 x64 na 30GB dysku SSD (obraz całego dysku). Obraz można zapisywać np na dysku zewnętrznym usb. 17GB przy standardowych ustawieniach zapisało jako obraz o wielkości niecałe 8GB. Przywracanie trwało około 5min.

Dzięki za odpowiedzi.

Chodzi mi o rozwiązanie jak najbardziej podobnego które przedstawiłem tzn.

Wszystko działa pod Windowsem

Tworzymy kopię, program po zrobieniu kopii zamyka system.

Kopia powinna by robiona z ostatnich dwóch dni.

Celem robienia kopii jest możliwośc otwarcia w maszynie wirtualnej celem porównania stanu programów np księgowych, oraz zamknięcie maszyny bez zapisywania zmian.

Dodam tylko ze to rozwiązanie jest dla osoby “obsługującej komputer”! !!

Godny uwagi jest jeszcze Acronis TrueImage, ja sam go używam i jestem bardzo z niego zadowolony. Program co prawda, jest płatny, ale licencja nie jest droga-na allegro sto parę złotych kosztuje.

Jak napisałem wyżej Acronisa juz posiadam i używam. Chodzi mi tylko o import do maszyny wirtualnej. :o