Backup XP, format dysku i zmiana systemu

Witam. Posiadam zainstalowany system Windows XP Professional i chciałbym zmienić jego wersje na Windows 8.1, którą posiadam na płycie. Do XP nie mam niestety płyty, a bardzo chciałbym zrobić backup samego systemu bez plików na wszelki wypadek (sterowniki itp). Dysk C mam zapchany (nie chce nadpisywać wersji systemu. Chciałbym wszystkie partycje wyczyścić do zera i dopiero zainstalować Windows 8.1. Tylko nie wiem jak ten format zrobić. Normalnie na XP robiło się przez płytę, a tu za bardzo nie wiem co zrobić. Dziękuję za odpowiedzi ;)

PS: Jeżeli chodzi o sterowniki co mi koledzy możecie doradzić? 

 

Jeśli dobrze zrozumiałem - chciałbyś z zainstalowanego systemu jakimś cudem zrobić instalkę, czy raczej chciałbyś zrobić po prostu obraz dysku (wtedy: “bez plików” nabiera zupełnie innego znaczenia) ?

Co do sterowników - doradzić mogę ci przy tej ilości informacji tylko jedno: najlepiej sterowniki dopasowane do twojego sprzętu.

Chodziło mi właśnie o coś takiego żeby instalke zrobić ale nie musi koniecznie być ważne żeby jakoś to sformatować :wink:

Jeśli chcesz zainstalować windows 8.1 w instalacji masz opcję formatowania partycji, możesz też je usunąć i nowe stworzyć.

Instalki z zainstalowanego systemu nie zrobisz, możesz co najwyżej zrobić obraz systemu.

Dziękuję za pomoc :wink: