Bad piksele LCD ASUS

Witam,

mam monitor ASUS VW193S. Dzisiaj nagle pojawiło się jakieś 7 bad pikseli w różnych miejscach panelu LCD… Chciałbym wiedzieć od ilu bad pikseli ASUS przyjmuje monitory do naprawy… Monitor ma jakiś miesiąc i został kupiony w sklepie AVANS.

Pozdrawiam i czekam na odp,

xXxMAROKOxXx

Zazwyczaj mogą być to max 3 bad pixele, informacje o tym jak jest u Asusa powinieneś znaleźć w papierkach dostarczonych ze sprzętem, ale moim zdaniem 7 to i tak za dużo i muszą Ci uznać gwarancję

musisz się dowiedzieć jakiej klasy masz matrycę, jeśli pierwszej to nie powinno być żadnych bad pixeli, jeśli drugiej to możę byc do 2 białych 2 czarnych lub 5 subpikseli, dalej są jeszcze 3 i 4 klasy ale już mają większą liczbę bad pixeli. Najczęściej w monitorach LCD są montowane matryce 2-ej klasy

Czołem,

no to mnie nastraszyliście bo właśnie go kupiłem. Pomóżcie dobrzy ludzie bo nie mogę ustawić żadnej rozdzielczości pasującej do formatu 16:10 np. 1440:900 lub 1280:800. Poprostu nie ma takiej do wyboru.

Jacek

@ Jacek

zapewne nie masz sterów do karty graficznej, bez nich system nie umożliwia ustawienie innej rozdzielczości niż 800x600 1024x768 1280x1024 etc.

Witam,

masz rację, po zainstalowaniu nowej wersji Catalyst Control Centrum pojawiła się rozdzielczość 1440:900. I tu jest problem. Trochę to za dużo jak na możliwości mojej karty. Jak uzyskać rozdzielczość 1280:800 ?

Z pozdrowieniami:

Jacek

jaką masz kartę?