Bad piksele LCD ASUS

(Babcia66612) #1

Witam,

mam monitor ASUS VW193S. Dzisiaj nagle pojawiło się jakieś 7 bad pikseli w różnych miejscach panelu LCD... Chciałbym wiedzieć od ilu bad pikseli ASUS przyjmuje monitory do naprawy... Monitor ma jakiś miesiąc i został kupiony w sklepie AVANS.

Pozdrawiam i czekam na odp,

xXxMAROKOxXx

(Szymszejdi) #2

Zazwyczaj mogą być to max 3 bad pixele, informacje o tym jak jest u Asusa powinieneś znaleźć w papierkach dostarczonych ze sprzętem, ale moim zdaniem 7 to i tak za dużo i muszą Ci uznać gwarancję

(Larry Bigl) #3

musisz się dowiedzieć jakiej klasy masz matrycę, jeśli pierwszej to nie powinno być żadnych bad pixeli, jeśli drugiej to możę byc do 2 białych 2 czarnych lub 5 subpikseli, dalej są jeszcze 3 i 4 klasy ale już mają większą liczbę bad pixeli. Najczęściej w monitorach LCD są montowane matryce 2-ej klasy

(Jacek Zieliński) #4

Czołem,

no to mnie nastraszyliście bo właśnie go kupiłem. Pomóżcie dobrzy ludzie bo nie mogę ustawić żadnej rozdzielczości pasującej do formatu 16:10 np. 1440:900 lub 1280:800. Poprostu nie ma takiej do wyboru.

Jacek

(Larry Bigl) #5

@ Jacek

zapewne nie masz sterów do karty graficznej, bez nich system nie umożliwia ustawienie innej rozdzielczości niż 800x600 1024x768 1280x1024 etc.

(Jacek Zieliński) #6

Witam,

masz rację, po zainstalowaniu nowej wersji Catalyst Control Centrum pojawiła się rozdzielczość 1440:900. I tu jest problem. Trochę to za dużo jak na możliwości mojej karty. Jak uzyskać rozdzielczość 1280:800 ?

Z pozdrowieniami:

Jacek

(Larry Bigl) #7

jaką masz kartę?