Bad pixel na nowym LCD

Witam

Wczoraj kupiłem nowy monitor-Benq G2222HDL, i po krótkim użytkowaniu zauważyłem, że w górnym rogu jest tzw.bad pixel.

Co z tym zrobić? Jest jakiś “sposób” aby go naprawić? Czy może od razu go wymieniać (gwarancja)?

Spróbuj rozmasować bądź jakimś programem do testowania ekranu. Co do gwaracji musisz sprawdzić jaki standard ma twój monitor ponieważ od niego zależy czy twój monitor podlega gwarancji ;]

Sprawdzić zapisy w karcie gwarancyjnej i/lub skontaktować się ze sprzedawcą lub autoryzowanym serwisem.

Skoro nowy to podlega, tylko czy akurat tego typu usterki podlegają…

Nie ma to jak wyrwać zdanie z kontekstu.

Ogólnie chodzi że czy przyjmą grarację zależy od standardu monitora. Które przyrównuje się do normy iso-13406-2. Ogólnie chodzi o to że jeden pixel typu pierwszego (czyt czarny), podlega grawancji tylko jeśli panel monitora jest klasy pierwszej. Bowiem druga dopuszcza już 2 takie pixele.

Cytat: >>Martwe piksele w monitorach LCD firmy BENQ

Gwarancja w dziale B p. 1.5 określa politykę firmy Benq dotyczącą martwych pikseli w panelach LCD. Gwarancja nie obejmuje:

“Niewielkich defektów wyświetlaczy LCD w produktach wyposażonych w takie wyświetlacze, chyba że na jeden (1) milion pikseli danego wyświetlacza będą więcej niż cztery (4) uszkodzone piksele, a jeśli wyświetlacz zostanie podzielony na dziewięć (9) równych prostokątnych obszarów, w środkowym obszarze będzie więcej niż jeden (1) uszkodzony piksel.”<<

Sprawdź jaką politykę wymiany sprzętu prowadzi sprzedawca. Jeśli to duża sieć sprzedaży to jest spora szansa na wymianę takiego monitora.

Z gwarancji raczej nie skorzystasz.

:roll:

Napisz gdzie go kupiłeś… ja bym spróbował go odnieść i powiedzieć że od pierwszego włączenia jest martwy pixel i zażądał wymiany szczególnie jak było to wczoraj :slight_smile: w końcu to podlega pod niezgodność towaru z umową czyli coś w tym stylu: http://www.prawo.egospodarka.pl/39215,N … ,84,1.html

Monitor został zakupiony w internetowym sklepie RTV EURO AGD.

Co to tego piksela, to ma on barwę różową. Przy normalnej pracy go nie widać-tylko przy włączaniu monitora. I dlatego nie wiem, czy opłaca się (gdyby się dało) wymienić go na nowy. Wiadomo znowu trzeba załatwiać itd…