Bad pixel na nowym LCD

(Tom26dz) #1

Witam

Wczoraj kupiłem nowy monitor-Benq G2222HDL, i po krótkim użytkowaniu zauważyłem, że w górnym rogu jest tzw.bad pixel.

Co z tym zrobić? Jest jakiś "sposób" aby go naprawić? Czy może od razu go wymieniać (gwarancja)?

(Drobok) #2

Spróbuj rozmasować bądź jakimś programem do testowania ekranu. Co do gwaracji musisz sprawdzić jaki standard ma twój monitor ponieważ od niego zależy czy twój monitor podlega gwarancji ;]

(Cedar) #3

Sprawdzić zapisy w karcie gwarancyjnej i/lub skontaktować się ze sprzedawcą lub autoryzowanym serwisem.

Skoro nowy to podlega, tylko czy akurat tego typu usterki podlegają...

(Drobok) #4

Nie ma to jak wyrwać zdanie z kontekstu.

Ogólnie chodzi że czy przyjmą grarację zależy od standardu monitora. Które przyrównuje się do normy iso-13406-2. Ogólnie chodzi o to że jeden pixel typu pierwszego (czyt czarny), podlega grawancji tylko jeśli panel monitora jest klasy pierwszej. Bowiem druga dopuszcza już 2 takie pixele.

(SilberPunkt) #5

Cytat: >>Martwe piksele w monitorach LCD firmy BENQ

Gwarancja w dziale B p. 1.5 określa politykę firmy Benq dotyczącą martwych pikseli w panelach LCD. Gwarancja nie obejmuje:

"Niewielkich defektów wyświetlaczy LCD w produktach wyposażonych w takie wyświetlacze, chyba że na jeden (1) milion pikseli danego wyświetlacza będą więcej niż cztery (4) uszkodzone piksele, a jeśli wyświetlacz zostanie podzielony na dziewięć (9) równych prostokątnych obszarów, w środkowym obszarze będzie więcej niż jeden (1) uszkodzony piksel."<<

Sprawdź jaką politykę wymiany sprzętu prowadzi sprzedawca. Jeśli to duża sieć sprzedaży to jest spora szansa na wymianę takiego monitora.

Z gwarancji raczej nie skorzystasz.

:roll:

(neo10) #6

Napisz gdzie go kupiłeś... ja bym spróbował go odnieść i powiedzieć że od pierwszego włączenia jest martwy pixel i zażądał wymiany szczególnie jak było to wczoraj :slight_smile: w końcu to podlega pod niezgodność towaru z umową czyli coś w tym stylu: http://www.prawo.egospodarka.pl/39215,N ... ,84,1.html

(Tom26dz) #7

Monitor został zakupiony w internetowym sklepie RTV EURO AGD.

Co to tego piksela, to ma on barwę różową. Przy normalnej pracy go nie widać-tylko przy włączaniu monitora. I dlatego nie wiem, czy opłaca się (gdyby się dało) wymienić go na nowy. Wiadomo znowu trzeba załatwiać itd...