Bad pixels na wyświetlaczu

Witam. W kwietniu kupiłem tel. lg ku900 w erze. Od jakichś 2 miesięcy w prawym górnym rogu pojawiły się “bad pixele” -“zepsute pixele”. Czy ktoś już reklamował tel z takim problemem? Bo zamierzam zareklamować w ciągu najbliższych dni. Głównie chodzi mi o to czy przyjmą ten tel na gwarancji?

Nie spotkało mnie takie coś.

Ale jeśli to nie jest uszkodzenie mechaniczne i masz kilka martwych/świecących pikseli to powinni wymienić w ramach gwarancji o ile gwarancja nie mówi inaczej. Na pewno ją masz, jest wraz z instrukcją w telefonie. Tam jest napisane co i na ile miesięcy ma gwarancję.

W moim przypadku (akurat telefon ze sklepu, ale to chyba nie gra roli) miałem podział na: telefon - 2 lata i akumulator 6 miesięcy. A o wyświetlaczu nic, czyli “wyświetlacz jest telefonem” i ma 2 lata gwarancji.

przeczytaj gwarancje, umowe ile czasu trwa gwarancja na martwe pixele

no i sprawdź od ilu bad pixeli przyjmą… czasem musi być 3, czasem 5…

Do stacjonarnych LCD są aplikację, które próbują pobudzić niedziałający pixel, nie wiem czy taką aplikację ktoś napisał na telefon.

Co do gwarancji zawsze ma 2 lata na paragon. Dotyczy to wszystkiego, telefonu i baterii.

Jeśli chodzi o pixele radzę poszukać w necie jak to jest z reklamacją, bo jedni przyjmują od 1 pixela inni od 3. Firma może stwierdzić, że 1 bad pixel nie wpływa i nie pogarsza parametrów samego telefonu dlatego należy znaleźć precedens i podobny przypadek, który wydarzył się także komuś.

Nokia - gwarancja sprzed około roku:

a) 24 miesiące na telefon, 12 na akcesoria (niezależnie od tego czy są sprzedawane z telefonem czy bez) inne niz w pkt b i c

b) 6 miesięcy na ładowarki, akumulatory, obudowy, kable itp.

c) 90 dni na nośniki - CD, karta pamięci

czyli wychodzi że na LCD Nokia daje 24 miesiące, bo LCD jest telefonem. Więc sprawdź to w TWOJEJ instrukcji jak radzi @matmaxalez i zadzwoń do serwisu i spytaj o czym wspomina @klopas