Bad pixels na wyświetlaczu

(Kidler) #1

Witam. W kwietniu kupiłem tel. lg ku900 w erze. Od jakichś 2 miesięcy w prawym górnym rogu pojawiły się "bad pixele" -"zepsute pixele". Czy ktoś już reklamował tel z takim problemem? Bo zamierzam zareklamować w ciągu najbliższych dni. Głównie chodzi mi o to czy przyjmą ten tel na gwarancji?

(ra-v) #2

Nie spotkało mnie takie coś.

Ale jeśli to nie jest uszkodzenie mechaniczne i masz kilka martwych/świecących pikseli to powinni wymienić w ramach gwarancji o ile gwarancja nie mówi inaczej. Na pewno ją masz, jest wraz z instrukcją w telefonie. Tam jest napisane co i na ile miesięcy ma gwarancję.

W moim przypadku (akurat telefon ze sklepu, ale to chyba nie gra roli) miałem podział na: telefon - 2 lata i akumulator 6 miesięcy. A o wyświetlaczu nic, czyli "wyświetlacz jest telefonem" i ma 2 lata gwarancji.

(Matmaxalez) #3

przeczytaj gwarancje, umowe ile czasu trwa gwarancja na martwe pixele

(klopas) #4

no i sprawdź od ilu bad pixeli przyjmą... czasem musi być 3, czasem 5...

(dark__jedi) #5

Do stacjonarnych LCD są aplikację, które próbują pobudzić niedziałający pixel, nie wiem czy taką aplikację ktoś napisał na telefon.

Co do gwarancji zawsze ma 2 lata na paragon. Dotyczy to wszystkiego, telefonu i baterii.

Jeśli chodzi o pixele radzę poszukać w necie jak to jest z reklamacją, bo jedni przyjmują od 1 pixela inni od 3. Firma może stwierdzić, że 1 bad pixel nie wpływa i nie pogarsza parametrów samego telefonu dlatego należy znaleźć precedens i podobny przypadek, który wydarzył się także komuś.

(ra-v) #6

Nokia - gwarancja sprzed około roku:

a) 24 miesiące na telefon, 12 na akcesoria (niezależnie od tego czy są sprzedawane z telefonem czy bez) inne niz w pkt b i c

b) 6 miesięcy na ładowarki, akumulatory, obudowy, kable itp.

c) 90 dni na nośniki - CD, karta pamięci

czyli wychodzi że na LCD Nokia daje 24 miesiące, bo LCD jest telefonem. Więc sprawdź to w TWOJEJ instrukcji jak radzi @matmaxalez i zadzwoń do serwisu i spytaj o czym wspomina @klopas