Bad sector (naprawa)

Witam

Ostatnio nękały mnie blue screen-y więc postanowiłem sprawidzić co się dzieje.

Okazało się że na dysku mam 1 bad sector.

Gdy jakiś plik zapisuję się akurat w tym sektorze to wyskakuje blue screen no i oczywiście reset. Wtedy tylko mogę usunąć ten plik (kopiowanie lub jakaś inna operacja kończy się restartem)

Dysk na pewno nie jest uszkodzony fizycznie (nie był nigdy wyciągany z budy)

Myślę że ten sector powstał przy partycjonowaniu (kiedy bawiłem się z linuksem potrafiłem kilka razy dziennie wydzielać miejsce z partycji D i znowu je tam przydzielać)

Próbowałem naprawić dysk programem HDD Regenerator ale nie potrafił sobie z tym poradzić.

Czy format tej partycji na której występuje bad sector mógł by pomóc ??

P.S.

Dysk ma 2 lata (samsung 120GB 8MB sATA)

Został mi jeszcze rok gwarancji, ale z takich a nie innych powodów mogę go zanieść dopiero we wrześniu.

Chciał bym jakoś rozwiązać ten problem aby móc pracować na tym dysku przez te 3 miesiące.

spróbuj program HDD REGENERATOR

:roll:

Zwykły format to raczej nic nie da. jeśli coś mogło by pomóc to chyba tylko Low Level Format. Ale o ile pamiętam to on skasuje całą zawartość dysku włącznie ze wszystkimi partycjami a i to nie zagwarantuje powodzenia. W końcu mógł powstać fizyczny bad sektor.

ups nie doczytałem do końca :smiley:

to musisz sformatowac niskopozniomowo a oprogramowanie fdo tego poszukaj na stronie producenta … ale nie wiem czy to coś da …

Znalazłem coś takiego:

klik

Właśnie twoje są bez sensu :x

Podczas skanu HD Tune gdy dochodzi do bad sector-a wyskakuje “zrzucanie pamięci fizycznej” i rastart

Tak właśnie widzę…

Poczytaj swoje… :lol:

:twisted:

Mi chodzi aby sprawdził sektory które są uszkodzone a nie czyścił od razu…

Nie wiem co można zrobić tym programem bo jest on tylko do Samsunga a ja mam Seagate. Skopiuj go na dyskietkę systemową odpal i sprawdź jeżeli będzie miał możliwość Low Level Format (formatowanie niskopoziomowe) to spróbuj. Tylko moja UWAGA zapewne skasuje cały dysk i wszystkie partycje.

NAJPIERW ZROB TAK JAK PISAŁ craker9 ZROB SCREENY i wrzuć je może on ci poradzi coś lepszego i bezpieczniejszego jak miał też taki problem.

:roll:

Ty chyba nie rozumiesz po Polsku :x

Gdy sprawdza i wreszcie znajdzie uszkodzony sektor to komputer sam z siebie się restartuje !!

To jak ja mam ci zrobić screen-a ?? !!

Dla sprawdzenia…

To tak jak ty…

Na prawde nie rozumiem o co ci chodz :?

Odpalam HD Tune zakładka Error Scan -> Start

No i jak znajduje błędny sektor to

A w trybie awaryjnym próbowałeś :?:

Zapodaj wyniki z zakladki SMART.

Ale nie widzisz że:

To pewnie też będzie restart…

Matt_at

Weź się dziecko uspokój czy ja ci coś robie :?:

Staram ci się pomóc…

:roll:

Pewnie ale nie napewno.

Możliwe…

To niech spróbuje…

craker9 z debilami nie gadam :smiley:

Matt_at zaśmiecasz tylko temat, uspokój się albo pisz z crackerem na PW