Bad sectors na dysku

Witam wszystkich. Mam pewien problem mój główny dysk twardy zaczął szwankować, mam na myśli, że wgl nie mogę na nim otworzyć partycji i karze mi ciągle ja formatować a gdy to robię wyskakuje mi że nie mogę tego zrobić. Z innymi partycjami jest podobnie. Ściągnąłem HDD Regenerator 2011 i wykazał mi, że na całym dysku mam bad sektory. Co mam zrobić żeby naprawić ten dysk i móc normalnie z niego korzystać ? Mam windowsa 7 i pierwszy raz mam taki problem. Proszę o pomoc :slight_smile:

Spróbować tego: wymazanie-dysku-twardego-programem-activ-killdisk-t443881.html Niestety, metoda czyści dysk kompletnie.

Jestem tak zdesperowany, że zrobię wszystko tylko żeby pomogło :slight_smile:

Nie zmienia to faktu, że i tak będziesz musiał najprawdopodobniej dysk wymienić, tak więc radzę Ci dysk przeznaczyć na mało istotne dane, a dla systemu zakupić nowy dysk. Zignorowanie bad sektorów może się skończyć tym, że po prostu Windows nie wystartuje i wtedy dopiero człowiek uświadamia sobie, że miał na nim sporo waznych plików, ale wtedy już jest za późno, bo mało kogo stać wydać nawet kilka tysięcy złotych za odzyskanie danych.

Jeżeli uszkodzenie sektora ma charakter logiczny, można przystąpić do naprawy w własnym zakresie, mimo wszystko nie należy oczekiwać cudów :).W twoim przypadku uszkodzonych sektorów nie można naprawić, ponieważ są to fizyczne uszkodzenia nośnika. Radziłbym zgrać, co ważniejsze dane, ponieważ później może być problem o czym wspominał poprzednik

jedynie co na nim trzymać to zainstalować programy ,gry i rzeczy ściągnięte z internetu niczego innego lepiej nie trzymać chyba że jest mało ważne

Próbowałem to zrobić, ale nie poszło nawet o 1% co to może oznaczać ? Czy może to dopiero rusza jak sformatuje daną partycję i pokazuje od razu z 0 np 30 % ?

Skoro program nie chce wyzerować dysku, to możesz go sobie wyrzucić do kosza, bo nic z niego nie będzie, ponieważ prędzej czy później padnie.

Nawet jak na cały dysk masz tylko 1 bad sector to on już się na nic nie nadaję.

Do kosza albo na gwarancje, oto twoje opcje w twoim przypadku.

zależy jaki bad sector bo jeśli fizycznie zrobiony to tak ale jeśli przez virusa to nie wystarczy spróbować odzyskać a jeśli się nie uda to odciąć ten obszar