Bad sektory - Seagate ST31000340AS 1TB

(Whiterosefp) #1

Witam

Ostatnio windows 7 zaczął mnie zasypywać ostrzeżeniami "wykryto problem z dyskiem". Puściłem skan HDTune, screeny poniżej. Czy ktoś bardziej rozeznany mógłby rzucić okiem i powiedzieć mi czy da się coś z tym zrobić czy lepiej się zaopatrzyć w nowy dysk? Obecnie na tym nie ma nic bardzo ważnego, stare zdjęcia, które po prostu niekoniecznie chciałbym stracić. To co jest ważne ma zrobiony backup.

dysk1w.jpg

dysk3m.jpg

dysk2dg.jpg

Pozdrawiam

(Azi) #2

No cóż... Jako podstawowy dysk to się nie nadaje, można założyć partycję pomijając ten uszkodzony obszar na początku i modlić się aby obszar uszkodzonych sektorów się nie powiększał.

BTW: Nie masz go na gwarancji? 1TB dysk to chyba nie takie stare ?

(Whiterosefp) #3

Seagate daje chyba 12 miesięcy, a ja kupiłem go w 2010, więc siła rzeczy chyba juz bedzie po.

Podstawowy dysk to nie jest, tak jak pisałem raczej jakieś stare zdjecia-pamiątki. Puszcza mu skan dzisiaj, jak sie bedzie problem szybko powiększał to kupię nowy hdd, a potem ten oddam na serwis - bo rozumiem ze to jedyna opcja która może go uratować?

(system) #4

Wątpię!

Zrób to, uprzednio zapisując gdzieś potrzebne zasoby: wymazanie-dysku-twardego-programem-activ-killdisk-t443881.html Jeśli operacja przebiegnie bez problemów, np. zastopowania, to po restarcie utwórz na nim partycję lub zainstaluj system i ponownie wykonaj testy HDTune.

(pawcio1212) #5

nie polecam dysków segate bierz WD droższe o parę złotych a dużo wytrzymalsze nie bez powodu dyski segate mają krótką wydajność

co do tego aktualnego dysku to możesz przedłużyć jego żywot ale nie uratujesz go