Bad Sektory WD7500BPVT

Witam,

Bardzo proszę o analizę SMART dysku (poniżej załączam screeny, skanowanie niedokończone jednak nie ma tam więcej bad sektorów, było już kiedyś skanowane do końca tylko nie posiadam screenów), Czy dysk jest do uratowania, choćby częściowego?

1.thumb.png.a790a1cded779edaff4b2abfa7df

2.thumb.png.c4b3108db88cad30b4895b2e0f67

1.png

2.png

1.jpg

2.jpg

Nie jest dobrze.Dysk na gwarancji?Jak na gwarancji to go reklamować.jak nie to myśleć szybko o zmianie dysku bo może posypać się dalej.I kopiować ważne dane.

 

Możesz stworzyć partycje tak aby ominąć te wadliwe sektory. HD Tune podaje ich miejsce na talerzach.

Do statystyk smart nie mam do końca zaufania, więc nie będe wyrokował czy dysk będzie jeszcze działał czy nadaje się tylko do wyrzucenia. Ale przy takiej ilości bad sektorów i wielu niestabilnych nie wygląda to najlepiej. Na pewno nie trzymaj na tym dysku ważnych danych.

Niestety już po gwarancji… Ważne dane zostały już zgrane, myślełem o użytkowaniu dysku jako miejsce składowania mniej istotnych danych… Czy po stworzeniu partycji omijającej wadliwe sektory owe sektory będą się rozrastać? Czy istnieje prawdopodobieństwo, że po takim zabiegu dysk będzie funkcjonował w 100% normalnie i nie padnie całkiem w najbliższym czasie?

Jako miejsce na mniej istotne dane na przykład do oglądania filmów pod TV można ten dysk używać.Ja bym spróbował go wyzerować i wtedy jeszcze może pochodzić jakiś czas.Mam taki dysk 500 Gb co 50 sektorów zamknął.Wyzerowałem i prawie rok używam go już podłączając pod telewizor.A program od sprawdzania dysków daje mu od roku tylko 25 dni życia a dysk nie chce paść całkowicie.

Wadliwe sektory mogą już dalej się nie rozrastać trzeba po prostu obserwować ale reguły na to nie ma.